Jaka pogoda w weekend? IMGW podaje prognozę

Jaka pogoda w weekend? IMGW podaje prognozę
fot. Wolfgang Hasselmann / Unsplash
PAP / pk

Weekend na północy kraju deszczowy i dość chłodny, na południu i południowym wschodzie znacznie cieplejszy. Miejscami, zwłaszcza na południu, w piątek i na wschodzie w sobotę pojawią się burze - prognozuje IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyjaśnił, że z zachodu i południowego zachodu Europy do Polski napłynie wilgotne powietrze, co będzie skutkowało większą ilością chmur i przelotnymi opadami deszczu w całym kraju.

W piątek Polska będzie pod wpływem chłodnego niżu. Napływać będzie powietrze polarno morskie. Ciśnienie będzie spadać.

W całym kraju niebo będzie zachmurzone, z wyjątkiem województw północnych, na całym obszarze kraju mogą wystąpić burze. Najchłodniej nad morze, w Koszalinie 20 st. C, najcieplej na południowym wschodzie - w Kielcach i Rzeszowie 27 st. C.

DEON.PL POLECA

Sobota dalej z niżową aurą. Nadal będzie napływać powietrze polarne morskie, na południu cieplejsze, na północy chłodniejsze. Ciśnienie zacznie wzrastać.

W całym kraju zachmurzenie duże lub umiarkowane z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Jedynie północny zachód będzie wolny od burz. Najchłodniejszymi miastami będą Koszalin i Zakopane, tam 19 st. C. Najcieplej we Wrocławiu i Legnicy 24 st. C.

W niedzielę południowa i wschodnia część kraju będzie w zasięgu klina wyżu znad południowej Europy. Na pozostałym obszarze rządzić będzie niż. Napłynie ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać.

W całym kraju niebo będzie zachmurzone, padać nie będzie tylko na południu. Temperatura od 18 st. C w Koszalinie i Olsztynie, najcieplej w Rzeszowie 28 st. C.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Polak

Papież z poczuciem humoru

Podobno już jako czterolatek ogłosił, że zostanie kardynałem. Złościł się, gdy wołano na niego „Józio”. Był marnym sportowcem i plastykiem, ale grywał w kości, i to z samym Günterem Grassem! A...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jaka pogoda w weekend? IMGW podaje prognozę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.