IMGW: w weekend pożegnanie z upałami. Gdzie będzie najchłodniej?

IMGW: w weekend pożegnanie z upałami. Gdzie będzie najchłodniej?
Fot. Erik Witsoe / unsplash.com
PAP / tk

W weekend żegnamy się z upałami. Wysokie temperatury będą już tylko na ścianie wschodniej. Na zachodzie i południowym zachodnie oraz w centrum - chłodniej i burzowo. W połowie przyszłego tygodnia temperatura spadnie nawet do 19 st. C – informuje dyżurna synoptyk IMGW Dorota Pacocha.

Najcieplej na wschodzie Polski

Aby w weekend zażyć ostatnich wakacyjnych upałów, trzeba wybrać się na wschód kraju. Tam w sobotę i w niedzielę będzie można się jeszcze wygrzać w promieniach słońca. Prognozowana maksymalna temperatura na sobotę – 33 st. Celsjusza.

DEON.PL POLECA
- Na wschodzie w niedzielę kończą się ostrzeżenia przed upałami. Od poniedziałku chłodniej. W kolejne dni temperatury będą jeszcze niższe, bo w okolicach 20–23, a w czwartek nawet 19 stopni – mówi dyżurna synoptyk.

Chłodne powietrze napłynie do nas od zachodu. W sobotę wzdłuż naszej granicy z Niemcami będzie przebiegała strefa zbieżności wiatru. Zazwyczaj na niej tworzą się burze, tak też będzie tym razem.

Duże zachmurzenie i opady deszczu

- Na zachodzie oraz miejscami w centrum i na południu kraju w sobotę okresami zachmurzenie będzie duże. Tam wystąpią również burze i przelotne opady deszczu. Właśnie deszcz będzie największym zagrożeniem, szczególnie na południowym zachodzie. Prognozujemy sumę opadów do 30 mm. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h – podkreśla synoptyk IMGW. Temperatura ok. 25 st. C.

- Niedziela będzie bardziej pochmurna, a cała strefa związana z burzami i niebezpiecznymi zjawiskami konwekcyjnymi przesunie się nieco do centrum i na wschód. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h, a suma opadów może sięgnąć 30 mm. Temperatura nieco niższa, bo na zachodzie do 23 st. – przewiduje Dorota Pacocha.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

IMGW: w weekend pożegnanie z upałami. Gdzie będzie najchłodniej?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.