Jens Stoltenberg: nie ulegajmy pokusie lekceważenia Rosji

Jens Stoltenberg: nie ulegajmy pokusie lekceważenia Rosji
fot. Alexandros Michailidis / Depositphotos
PAP / pk

Nie wolno nam ulec pokusie lekceważenia Rosji - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej, składający wizytę w Holandii sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Zaapelował również o dalsze wysiłki na rzecz wspierania Ukrainy.

- Wycofanie się Rosji z Chersonia demonstruje niewiarygodne męstwo sił zbrojnych Ukrainy. Pokazuje to również, jak ważne jest kontynuowanie naszego wsparcia dla Ukrainy. Nie wolno nam popełnić błędu i ulec pokusie lekceważenia Rosji. Siły zbrojne Rosji wciąż są liczne i dysponują dużymi możliwości - powiedział Stoltenberg.

- Rosja pokazała, że jest gotowa ponosić wielkie straty. Zademonstrowała też ekstremalną brutalność. Wszyscy znamy straszne sceny z wyzwolonych terytoriów, jak również wiemy o masowych atakach na cele cywilne i infrastrukturę krytyczną - dodał.

Zaznaczył, że celem Władimira Putina jest pogrążenie Ukrainy "w zimnie oraz ciemnościach" podczas nadchodzącej zimy.

- Dlatego musimy wytrwać na naszym kursie - zaapelował sekretarz generalny NATO.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper

Fundamentalne dzieło kardynała Kaspera

Jeden z najsłynniejszych kardynałów, prezydent Papieskiej Rady do Spraw Popierania Jedności Chrześcijan, podejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące Kościoła Katolickiego. Pisze o jego istocie, o znaczeniu Jezusa Chrystusa, a także o misji, dialogu...

Skomentuj artykuł

Jens Stoltenberg: nie ulegajmy pokusie lekceważenia Rosji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.