"Jesteśmy pod wrażeniem fabryki w Tychach"

Zobacz galerię
"Jesteśmy pod wrażeniem fabryki w Tychach"
Fabryka Fiata w Tychach. Na zdjęciu Fiat 500 w lakierni (fot. media.fiat.pl)
PAP / drr

Jeden z największych związków zawodowych w Kanadzie, Canadian Auto Workers jest pod wrażeniem fabryki Fiata w Tychach- podała Ansa po wizycie jego delegacji w Polsce i we Włoszech. Według związku, stan fabryk gwarantuje przyszłość fuzji Fiata z Chryslerem.

- Byliśmy pod wrażeniem systemów produkcji, wykorzystanych we wszystkich fabrykach, jakie odwiedziliśmy oraz inicjatyw dotyczących kontroli, które chce wprowadzić w Ameryce Północnej (dyrektor generalny Fiata) Sergio Marchionne- powiedział jeden z szefów CAW Rick Laporte po wizycie w obu krajach i rozmowach z kierownictwem turyńskiego koncernu, skoncentrowanych na realizacji zawartej w zeszłym roku fuzji Fiata z Chryslerem.

To kolejny głos w toczącej się we Włoszech dyskusji na temat koncernu Fiat i jego polskiej filii w związku z zamiarem przeniesienia z fabryki w Tychach do Pomigliano d'Arco pod Neapolem produkcji nowej pandy w połowie przyszłego roku.

Według włoskich mediów, w tym tygodniu dyrekcja firmy w Turynie powinna ostatecznie zdecydować, czy podtrzymuje te plany po tym, jak 22 czerwca w referendum w zakładzie pod Neapolem 62 procent jego pracowników zaaprobowało warunki produkcji pandy. Fiat spodziewał się tymczasem znacznie większego poparcia dla tego projektu, przewidującego zainwestowanie 700 milionów euro w restrukturyzację i modernizację zakładów w Pomigliano d'Arco.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Jesteśmy pod wrażeniem fabryki w Tychach"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.