KE godzi się na przejęcia Volkswagena w Polsce

KE godzi się na przejęcia Volkswagena w Polsce
(fot. rbrwr / flickr.com)
PAP / pz

KE zezwoliła w poniedziałek na przejęcie przez niemiecki koncern samochodowy Volkswagen AG spółek KPI Polska i Skoda Auto Polska, które zajmują się w Polsce importem i dystrybucją aut Volkswagena. KPI Polska była do niedawna kontrolowana przez Jana Kulczyka.

Ponadto Volkswagen AG przejmie dwie spółki świadczące w Polsce na jego rzecz usługi finansowe i ubezpieczeniowe: Volkswagen Bank Polska oraz Volkswagen Leasing Polska.

"Komisja Europejska doszła do wniosku, że proponowana transakcja nie prowadzi do znacznej zmiany w strukturze polskiego rynku i w związku z tym nie zaburzy efektywnej konkurencji w Europejskim Obszarze Gospodarczym" - czytamy w poniedziałkowym komunikacie Komisji Europejskiej.

Jak pisała w listopadzie "Gazeta Prawna", do niemieckiego koncernu trafi cały motoryzacyjny majątek Kulczyk Investments: 50,1 proc. w KPI Polska oraz 49 proc. udziałów w Skoda Auto Polska, a Volkswagen Financial Services i Volkswagen Bank przejmą mniejszościowe pakiety w Volkswagen Leasing Polska i Volkswagen Bank Polska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

KE godzi się na przejęcia Volkswagena w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.