KGP: w weekend na drogach doszło do ponad 220 wypadków. Zginęło 10 osób

KGP: w weekend na drogach doszło do ponad 220 wypadków. Zginęło 10 osób
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Podczas minionego weekendu wakacji na drogach doszło do ponad 220 wypadków. Zginęło 10 osób, a ponad 280 zostało rannych - poinformował komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Według informacji przekazanych przez Komendę Główną Policji w dniach 22-24 lipca na polskich drogach doszło do 223 wypadków. Zginęło 10 osób, a 283 zostały ranne.

- Od piątku do niedzieli policjanci wyeliminowali z ruchu 1 139 nietrzeźwych kierujących i zatrzymali 190 kierujących, którzy znacznie, bo ponad 50 km/h przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym, co poza wysokim mandatem skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdami na trzy miesiące - zaznaczył policjant.

Podkreślił przy tym, że od początku wakacji na polskich drogach doszło do 2 178 wypadków (mniej o 332 niż w analogicznym okresie w 2021 roku). W tegorocznych wakacyjnych wypadkach zginęło 177 osób (mniej o 63 niż w 2021 r.) i 2 527 zostało rannych (mniej o 363 niż w 2021 r.).

Komisarz przypomniał, że podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki policji, prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

DEON.PL POLECA

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

KGP: w weekend na drogach doszło do ponad 220 wypadków. Zginęło 10 osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.