Wypadek na przejeździe kolejowym w Lubuskiem. Trzy osoby zginęły w zderzeniu auta z szynobusem

Wypadek na przejeździe kolejowym w Lubuskiem. Trzy osoby zginęły w zderzeniu auta z szynobusem
Fot. PAP/Lubuska Policja
PAP/ kb

Trzy osoby zginęły w wyniku zderzenia samochodu z szynobusem, do którego doszło we wtorek przed godz. 18 na przejeździe kolejowym w miejscowości Dąbrówka Wielkopolska (pow. świebodziński, woj. lubuskie). Pasażerom podróżującym pociągiem nic się nie stało.

Dąbrówka Wielkopolska: wypadek na przejeździe kolejowym

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie aspirant Marcin Ruciński powiedział PAP, że około godz. 17.45 samochód osobowy marki volvo, z nieznanych przyczyn znalazł się na torowisku przejazdu kolejowego tuż przed nadjeżdżającym szynobusem. "Nie są znane nawet wstępne przyczyny wypadku, ale w jego wyniku śmierć na miejscu poniosły trzy osoby podróżujące samochodem. 20 osób podróżujących szynobusem nie odniosło żadnych obrażeń" - powiedział.

Jak dodał przejazd jest wyposażony w sygnalizację ostrzegawczą, ale nie ma szlabanów. Policjant przyznał, że na razie nie wiadomo czy sygnalizacja przejazdu w chwili wypadku działała prawidłowo.

Policjanci, pod nadzorem prokuratury, pracują na miejscu wypadku starając się wyjaśnić przyczyny i okoliczności zderzenia; trasa kolejowa łącząca Gorzów Wielkopolski ze Zbąszynkiem jest zablokowana.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Skomentuj artykuł

Wypadek na przejeździe kolejowym w Lubuskiem. Trzy osoby zginęły w zderzeniu auta z szynobusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.