Konflikt izraelsko-palestyński. UE zwołuje nadzwyczajną wideokonferencję.

Konflikt izraelsko-palestyński. UE zwołuje nadzwyczajną wideokonferencję.
PAP/Twitter/dm

Ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej przeprowadzą we wtorek nadzwyczajną wideokonferencję na temat eskalacji walk między Izraelem a Palestyńczykami - poinformował w niedzielę szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.

„Ze względu na trwającą eskalację między Izraelem a Palestyną oraz niedopuszczalną liczbę ofiar cywilnych zwołuję na wtorek nadzwyczajną wideokonferencję ministrów spraw zagranicznych UE” - napisał Borrell na Twitterze.

„Będziemy koordynować i dyskutować, w jaki sposób UE może najlepiej przyczynić się do zakończenia obecnej przemocy” - dodał.

W sobotnim oświadczeniu unijna dyplomacja zakomunikowała, że Borrell poczynił „intensywne” wysiłki dyplomatyczne, próbując pomóc w zmniejszeniu eskalacji przemocy poprzez rozmowy z przywódcami izraelskimi i palestyńskimi, a także kluczowymi dyplomatami z sąsiednich krajów.

DEON.PL POLECA

„Priorytet i przesłanie UE w tym kontekście pozostaje jasne: przemoc musi się skończyć teraz” - oświadczono.

Jak pisze agencja AFP 27 krajów UE często ma trudności ze znalezieniem wspólnego stanowiska w sprawie konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Niektórzy członkowie, w tym Niemcy, Austria i Słowenia, zdecydowanie popierają prawo Izraela do obrony, podczas gdy inni wzywają go do wykazania się większą powściągliwością.

PAP/Twitter/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Konflikt izraelsko-palestyński. UE zwołuje nadzwyczajną wideokonferencję.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.