Koreańczycy obejrzą mecz z Brazylią w TV

PAP/ŁK

Korea Północna zawarła w ostatniej chwili umowę z FIFA w sprawie transmisji meczów z mistrzostw świata w RPA - poinformowała Unia Nadawców Azji-Pacyfiku na kilka godzin przed meczem Koreańczyków z Brazylią.

Rzecznik prasowy Unii odrzucił oskarżenia Korei Południowej o nielegalne wykorzystanie przez Phenian sygnału telewizji SBS z Seulu.

"Podpisaliśmy kontrakt z FIFA 11 czerwca, tuż przed meczem otwarcia mistrzostw, w sprawie transmisji meczów na żywo w Korei Północnej" - oświadczył w Kuala Lumpur rzecznik Unii Nadawców Azji-Pacyfiku, której członkiem jest północnokoreańska telewizja KBS.

"Z tego porozumienia z FIFA skorzystało sześć innych biednych krajów regionu: Timor Wschodni, Laos, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan i Uzbekistan" - dodał rzecznik.

Telewidzowie w odizolowanej od świata Korei Północnej obejrzeli do tej pory mecz otwarcia mistrzostw RPA - Meksyk (1:1), a także fragmenty ceremonii otwarcia imprezy.

DEON.PL POLECA

Północnokoreańscy piłkarze po raz drugi uczestniczą w mundialu. W 1966 roku byli rewelacją turnieju, eliminując ekipę Włoch. We wtorek wieczorem zagrają w Johannesburgu z pięciokrotnymi mistrzami świata, Brazylijczykami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Koreańczycy obejrzą mecz z Brazylią w TV
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.