Kraków. Od jutra punkt dla uchodźców w Tauron Arenie zamknięty

Kraków. Od jutra punkt dla uchodźców w Tauron Arenie zamknięty
Tauron Arena w Krakowie. Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Czwartek jest ostatnim dniem pracy punktu dla uchodźców w Tauron Arenie Kraków. Od piątku wszystkie sprawy z zakresu pomocy socjalnej, edukacji i pracy będzie trzeba załatwiać już w poszczególnych punktach Urzędu Miasta Krakowa.

"Przenosimy organizację tych spraw do poszczególnych jednostek urzędu z uwagi na zmniejszoną liczbę osób, które korzystają już z usług tam realizowanych" – uzasadniała dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK Elżbieta Kois-Żurek.

Kompleksowy punkt obsługi uchodźców z Ukrainy ruszył w Tauron Arenie Kraków 16 marca. Działało tam 30 stanowisk. Według ostatnich danych magistratu, dotychczas tylko ze stanowiska rejestracji skorzystało ponad 29 tys. osób – tyle numerów PESEL nadano, złożono prawie 26 tys. wniosków o jednorazowe świadczenie pomocowe 300 zł. Stanowiska miały tu też m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Grodzki Urząd Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Od 1 lipca dotychczasowe sprawy będą już realizowane w poszczególnych jednostkach miejskich. Ich wykaz i godziny pracy znajdują się na stronie internetowej otwarty.krakow.pl.

Według ostatnich danych urzędu miasta, od chwili wybuchu wojny w Ukrainie do Krakowa przybyło ok. 177,5 tys. osób, obecnie w mieście przebywa ok. 50 tys. uchodźców z Ukrainy.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Kto się modli, słucha Słowa i przyjmuje sakramenty, ten doświadczy zmiany w swoim życiu, pojawią się w nim owoce. Jeśli zatrzymamy się tylko na poziomie wymagań moralnych i dobrej woli, pozostaniemy w tym samym miejscu...

Skomentuj artykuł

Kraków. Od jutra punkt dla uchodźców w Tauron Arenie zamknięty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.