Królowa Elżbieta II spędziła noc w szpitalu

Królowa Elżbieta II spędziła noc w szpitalu
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Brytyjska królowa Elżbieta II odwołała wizytę w Irlandii Północnej, po tym jak zgodnie z zaleceniami lekarzy spędziła noc ze środy na czwartek w szpitalu. W czwartek powróciła do zamku Winsor - poinformował w czwartek późnym wieczorem Pałac Buckingham.

„Zgodnie z zaleceniem lekarskim, aby odpocząć przez kilka dni, królowa udała się do szpitala w środę po południu w celu przeprowadzenia wstępnych badań, po czym wróciła do zamku Windsor w porze lunchu dzisiaj (czwartek) i pozostaje w dobrym nastroju” - oświadczył rzecznik Pałacu Buckingham.

We wtorek wieczorem Elżbieta II wzięła udział w przyjęciu na zamku w Windsorze z okazji globalnego szczytu inwestycyjnego w Londynie. Spędzała tam czas w towarzystwie swojego syna, księcia Karola oraz wnuka, księcia Williama, a także premiera Borisa Johnsona.

Uścisnęła również dłoń Billowi Gatesowi i wysłannikowi USA do spraw klimatu Johnowi Kerry'emu.

DEON.PL POLECA

Następnego dnia Pałac Buckingham poinformował, że monarchini „niechętnie przyjęła” zalecenie lekarzy, aby zrezygnowała z wyjazdu do Irlandii Północnej i przez kilka dni odpoczywała.

Jak wyliczyła stacja Sky News, wtorkowe przyjęcie było 11. oficjalnym wydarzeniem od początku października, w którym brała udział 95-letnia monarchini.

 

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Królowa Elżbieta II spędziła noc w szpitalu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.