Krytyczna sytuacja w Volkswagenie. Co się teraz stanie z niemieckim koncernem?

Krytyczna sytuacja w Volkswagenie. Co się teraz stanie z niemieckim koncernem?
Fot. Julian Hochgesang / unsplash.com
PAP / tk

Volkswagen przygotowuje swoich pracowników na redukcję zatrudnienia, pisze portal tygodnika "Zeit". Za mało zamówień i zbyt wysokie koszty: VW nie jest już konkurencyjny, twierdzi szef marki Thomas Schaefer. - Sytuacja jest bardzo krytyczna - powiedział na spotkaniu z przedstawicielami związku IG Metall.

Napływające zamówienia, szczególnie na samochody elektryczne, są poniżej oczekiwań. Z wieloma dotychczasowymi strukturami, procesami i kosztami VW nie jest już konkurencyjny jako marka, powiedział Schaefer.

Krytyczna sytuacja w koncernie Volkswagen

Nie może być tak dalej, nie można się obejść bez "zauważalnych cięć". - Musimy zająć się krytycznymi kwestiami, w tym personelem - mówił.

Zarząd i rada zakładowa negocjują obecnie program zwiększenia efektywności, który ma przynieść łącznie dziesięć miliardów euro. "Jak wynika z komunikatu Schaefera zamieszczonego w firmowym intranecie, żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte" - czytamy.

DEON.PL POLECA

Oliver Blume, szef koncernu VW, postawił sobie za cel osiągnięcie rentowności na poziomie 10 procent do 2027 r., a podstawowa marka Volkswagen ma osiągnąć rentowność na poziomie 6,5 procent do 2026 r. Zysk operacyjny ma wzrosnąć o dziesięć miliardów euro, pisze "Zeit".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dawid Ogrodnik, Damian Jankowski

Bez autocenzury. Dawid Ogrodnik pierwszy raz o sobie

Był Tomkiem Beksińskim w Ostatniej rodzinie, Rahimem z Paktofoniki w Jesteś Bogiem, księdzem Janem Kaczkowskim w Johnnym. A jaki naprawdę jest Dawid Ogrodnik? W intymnej rozmowie z...

Skomentuj artykuł

Krytyczna sytuacja w Volkswagenie. Co się teraz stanie z niemieckim koncernem?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.