Lekkoatletyczne MŚ dzień 8. Rekord świata Anity Włodarczyk

Lekkoatletyczne MŚ dzień 8. Rekord świata Anity Włodarczyk
Anita Włodarczyk - rekordzistka świata i złota medalistka Mistrzostw Świata w rzucie młotem (fot. PAP/EPA)
12 lat temu
inf. wł. / PR

Anita Włodarczyk rekordzistką świata i zdbywczynią drugiego złotego medalu dla Polski na MŚ w Berlinie. W finale uzyskała fantastyczny wynik 77,96 m.

Anita Włodarczyk przed konkursem była główną faworytką do zdobycia tytułu najlepszej zawodniczki na świecie w rzucie młotem. Legitymowala się najlepszym w tym roku wynikiem 77,20 m uzyskanym kilkanaście dni temu w Cottbus. Polkę zaatakować miały Niemka Betty Heidler, Słowaczka Martina Hrasnova i rekordzistka świata Rosjanka Tatiana Łysenko. Anita szybko jednak pokazała, że rywalki muszą rzeczywiście wykazać się najwyższymi umięjetnościami, by w sobotni wieczór z móc z nią nawiązać walkę.

W pierwszym rzucie Włodarczyk uzyskała 74,86 m. Chwilę później wyprzedziła ją Heidler, która rzuciła75,10. I jak się szybko okazało Niemka była jedyną rywalką, która mogła powalczyć z naszą zawodniczką. Łysenko do końca konkursu nie przekroczyła bowiem 73 m, a Hrasnova 75 m.

Tymczasem Anita Włodarczyk w drugiej próbie pobiła rekord świata. Młot poleciał na odległość 77,96 m. Anita oszalała z radości. Niestety, Polka, przebiegając przez bieżnię w kierunku trenera, stanęła tak niefortunnie, że podkręciła nogę. Kontuzja okazała się na tyle bolesna, iż Włodarczyk opuściła na kilka minut stadion. Wróciła z założoną opaską uciskową i postanowiła, że rzucać będzie tylko wtedy jeśli prześcignie ją któraś z konkurentek.

Na szczęście dla Polki zbliżenie się do jej nowego rekordu świata było dla innych nieosiągalne. Anita Włodarczyk na koniec weszła jeszcze raz do koła, rzuciła młot, nie robiąc nawet jednego obrotu i z uśmiechem na twarzy rozpoczęła fetowanie zwycięstwa. Drugie miejsce w konkursie zajęła Heidler, a trzecie Hrasnova.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Lekkoatletyczne MŚ dzień 8. Rekord świata Anity Włodarczyk
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.