LM: Wysokie zwycięstwa Sevilli i Lyon, remis Interu

Mecz Rubina Kazań z Interem Mediolan zainaugurował drugą rundę spotkań w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Spotkanie zakończyło się remisem. W pozostałych spotkaniach uwagę zwracają wysokie zwycięstwa Sevilli w Glagow i Olimpique Lyon w Debreczynie. W przegranym meczu z Arsenalem w barwach Olimpiakosu Pireus wystąpił Michał Żewłakow. Nazwisko polskiego obrońcy trafiło do notesu sędziego.

Inter był zdecydowanym faworytem spotkania z Rubinem. Wprawdzie obie drużyny w pierwszej kolejce nie odniosły zwycięstw, ale remis w pojedynku gigantów na San Siro z Barceloną mówił o sile Interu, a porażka 1:3 z Dynamo Kijów - o słabości zespołu z Kazania.
Ale to Rosjanie lepiej rozpoczęli spotkanie i już po 11 minutach cieszyli się z prowadzenia. Alejandro Dominguez ośmieszył obronę Interu i uderzył pod poprzeczkę. Julio Cesar był bez szans. Rubin nadal przeważał, a Inter starał sie odgryzać po stałych fragmentach gry. Jednak w 27 minucie spotkania był już remis. Douglas Sisenando Maicon dośrodkował z prawej strony, zaspała rosyjska obrona, a pozostawiony sam sobie w polu karnym Dejan Stanković, uderzeniem głową pokonał Siergieja Ryżikowa. Od tej chwili to goście atakowali, a gospodarze cofnęli się. Swoją szansę miał Mario Balotelli, ale trafił w poprzeczkę.
Po zmianie stron Rubin ponownie ruszył do ataku. Ostatnie 30 minut meczu gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika, bowiem za drugą żółtą - a w konsekwencji czerwoną - kartkę boisko opuścił Balotelli. Drużyna Włoska cofnęła się do obrony, a Rubin zwietrzywszy szansę zaatakował jeszcze bardziej zajadle. Z pojedynku ataku z obroną zwycięsko wyszło włoskie catenaccio i do końca spotkania nie padły już żadne gole.

Grupa E:
Fiorentina - FC Liverpool 2:0 (2:0)
1:0 Jovetic (28'), 2:0 Jovetic (37')
VSC Debreczyn - Olympique Lyon 0:4 (0:3)
0:1 Källström (3'), 0:2 Pjanic (13'), 0:3 Govou (24'), 0:4 Gomis (50')

Grupa F:
Rubin Kazań - Inter Mediolan 1:1 (1:1)
1:0 Dominguez (11'), Stankovic (27').
FC Barcelona - Dynamo Kijów 2:0 (1:0)
1:0 Messi (26'), 2:0 Rodriguez (76')

Grupa G:
Unirea Urziceni - VfB Stuttgart 1:1 (1:0)
0:1 Tasci (5'), 1:1 Varga (48')
Glasgow Rangers - FC Sevilla 1:4 (0:0)
0:1 Konko (50'), 0:2 Adriano (64'), 0:3 Fabiano (72'), 0:4 Kanouté (74'), 1:4 Novo (88')