LOT zaoszczędził ponad 8 tys. ton paliwa dzięki samolotom Boeing

LOT zaoszczędził ponad 8 tys. ton paliwa dzięki samolotom Boeing
Fot. ADAMOWSKI MICHAL / depositphotos.com
PAP / tk

LOT od 2017 r., czyli początku użytkowania samolotów Boeing 737 MAX zaoszczędziły blisko 8 300 ton paliwa - poinformowała spółka. Jak zapewnia producent, MAX jest znacznie cichszy, bardziej wydajny i przyjazny dla środowiska, niż jakikolwiek inny dostępny na rynku samolot tej klasy.

"LOT postawił na niskoemisyjne Boeingi 737 MAX 8. Dzięki czemu zyskało środowisko, a do atmosfery trafiło o ponad 26 tysięcy ton CO2 mniej" - podała spółka w poniedziałkowej informacji prasowej.

Jak przekazał przewoźnik, dane te obejmują okres od początku użytkowania przez LOT tych samolotów; pierwsze dwa Boeingi 737-8 MAX dołączyły do floty spółki w grudniu 2017; w sumie przewoźnik ma ich pięć.

LOT podał, że dzięki MAX-om LOT oszczędził blisko 8 300 ton paliwa, a to pozwala na przelot MAX-em "ponad 3 miliony kilometrów, czyli 79 razy dookoła kuli ziemskiej".

LOT podkreśla, że w związku z wyzwaniami środowiskowymi i oczekiwaniami pasażerów, "koncentruje się na redukcji emisji CO2 i poszukiwaniu niskoemisyjnych alternatyw w poszczególnych obszarach swojej działalności". "Przewoźnik w coraz większym zakresie wprowadza materiały biodegradowalne" - wskazała spółka.

Od marca 2019 r. do marca 2021 r. na skutek globalnego uziemienia Boeingów 737-8 MAX przez regulatorów, wszystkie maszyny pozostawały wyłączone z eksploatacji.

Boeingi 737-8 MAX w barwach LOT-u, który każdy z nich na podkład może zabrać 186 pasażerów; latają z Polski m.in. na trasach europejskich, jak np. do Paryża, Londynu, Oslo, Zurychu czy Kijowa, jak również na Bliski Wschód np. do Izraela i Gruzji.

Nowy typ wingletów i silniki najnowszej generacji pozwalają na zużycie paliwa o 15 proc. mniej w stosunku do modelu B737 NG, redukcję hałasu o 40 proc. w porównaniu do innych maszyn tej klasy i znacznie niższą emisję CO2.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap
27,93 zł
39,90 zł

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

LOT zaoszczędził ponad 8 tys. ton paliwa dzięki samolotom Boeing
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.