Katastrofa samolotu na przedmieściach San Diego. Są zabici i ranni

Katastrofa samolotu na przedmieściach San Diego. Są zabici i ranni
Fot. Goh Rhy Yan / Unsplash (zdjęcie niepowiązane)
1 miesiąc temu
PAP/ kb

Do tragicznej w skutkach katastrofy samolotu doszło w poniedziałek na gęsto zaludnionym przedmieściu SanDiego, w Kalifornii. Według wstępnych informacji zginęły co najmniej 2 osoby a 2 zostały ranne. Samolot wyrządził znaczne szkody materialne.

Dwusilnikowy samolot Cessna C340 spadł na domy mieszkalne w Santee, podmiejskiej dzielnicy San Diego zamieszkałej przez ok. 50 tys. osób.

Maszyna zniszczyła całkowicie dwa domy i poważnie uszkodziła trzy. Spalonych zostało kilka samochodów, w tym dostawcza ciężarówka firmy UPS. Jej kierowca znalazł się wśród dwóch ofiar śmiertelnych katastrofy, co potwierdziła firma.

Katastrofa samolotu na przedmieściach SanDiego

Jak powiedział w telewizji NBC 7 jeden ze świadków, sąsiedzi zdołali w ostatniej chwili wyciągnąć z płonącego domu jego matkę i ojczyma.

Nie jest jasne skąd wystartował samolot ani ile osób było na pokładzie. Zdaniem strażaków nikt z nich nie miał szans na przeżycie.

Eksperci z Federalnej Agencji ds. Lotnictwa (FAA) i Krajowego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) wszczęli dochodzenie w celu ustalenia przyczyn katastrofy.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Katastrofa samolotu na przedmieściach San Diego. Są zabici i ranni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.