Lubuskie. Policjanci rozbili grupę oszukującą seniorów metodą na policjanta

Lubuskie. Policjanci rozbili grupę oszukującą seniorów metodą na policjanta
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Policjanci z Nowej Soli (woj. lubuskie) zatrzymali trzy osoby podejrzane o udział w oszustwach metodą „na policjanta”. Dwóch mężczyzn i kobieta usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na szkodę seniorów - poinformowała w czwartek asp. Justyna Sęczkowska z KPP w Nowej Soli.

27-letni podejrzany został tymczasowo aresztowany, a 30-latek trafił do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany do obycia kary więzienia. Współpracująca z nimi 28-latka będzie odpowiadała z wolnej stopy. Całej trójce grozi do ośmiu lat więzienia.

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani oszukując seniorów metodą „na policjanta” wyłudzili od nich łącznie ponad 440 tys. zł. Przestępstw tych mieli się dopuścić pod koniec 2022 roku.

Schemat działania oszustów zawsze był podobny. Telefonowali oni do seniorów podszywając się pod policjantów i wmawiali im, że ich bliscy spowodowali wypadek i potrzebna jest kaucja, by uchronić ich przed aresztem.

W taką historię uwierzyło kilkanaście osób z województw lubuskiego i wielkopolskiego. Śledczym udało się odzyskać znaczną część pieniędzy - ponad 300 tys. zł.

- Sukces nowosolskich policjantów to efekt intensywnych, konsekwentnych i skrupulatnych działań - zaznaczyła Sęczkowska.

Dodała, ż sprawa nie jest zamknięta, gdyż pracujący nad nią policjanci ustalają czy nie ma więcej pokrzywdzonych oraz czy podejrzani nie mieli innych wspólników.

W przypadku telefonu od osoby podającej się za policjanta i żądającej od nas pieniędzy natychmiast należy skontaktować się z policją, dzwoniąc na numer alarmowy 112 - przypomniała Sęczkowska.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krystyna Dajka

Dla tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać
Dla tych, którzy stosowali Post Daniela

Krystyna Dajka, autorka bestsellerowego Postu Daniela z uzdrawiającą dietą warzywno-owocową dr Ewy Dąbrowskiej®, tym razem odpowiada na pytanie, które codziennie sobie...

Skomentuj artykuł

Lubuskie. Policjanci rozbili grupę oszukującą seniorów metodą na policjanta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.