80-latek znalazł chytry sposób na darmowe jeżdżenie autostradą. Teraz musi zapłacić kilka tysięcy

80-latek znalazł chytry sposób na darmowe jeżdżenie autostradą. Teraz musi zapłacić kilka tysięcy
Fot. David Molina Grande / depositphotos.com
PAP / tk

Przez dwa lata pensjonariusz domu spokojnej starości koło Rzymu jeździł za darmo autostradą. Teraz musi zapłacić za te przejazdy 4 tysiące euro. Zawsze stosował tę samą sztuczkę: przy bramce wjazdowej przejeżdżał tuż za poprzedzającym go samochodem. Prokuratura zarzuca mu oszustwo.

Okazało się, że kierowcą notorycznie unikającym opłat za przejazd autostradą jest mieszkaniec domu opieki dla osób starszych w miejscowości Fiuggi. To tam znalazł go przedstawiciel prokuratury, wręczając mu zawiadomienie o postawionym zarzucie oszustwa.

Od 2020 do 2022 roku 80-letni obecnie mężczyzna jeździł niemal zawsze wieczorem i nocą główną autostradą we Włoszech A1 albo w kierunku Rzymu, albo na południe do Neapolu i Caserty.

80-latek oszukiwał przy bramkach na autostradę

Zgromadzono przeciwko niemu pokaźny materiał dowodowy pochodzący z kamer przy bramkach wjazdowych. Zawsze korzystał z tych dla użytkowników elektronicznego systemu poboru opłat, przy których nie trzeba stawać, bo przejazd rejestruje specjalne urządzenie.

DEON.PL POLECA

Kierowca-oszust, nazywany w mediach "dziadkiem- sprinterem", jechał zaraz za poprzedzającym go autem, tak aby rejestrowano przejazd tylko jednego pojazdu.

Kilka tysięcy euro do zapłaty

Ale kamery zarejestrowały zarówno każdy jego wjazd, jak i zjazd z autostrady. Tablica rejestracyjna zaprowadziła śledczych do domu spokojnej starości, a po podliczeniu suma należnych opłat wyniosła około 4 tysięcy euro.

Prokuratura wyraziła gotowość uchylenia zarzutu pod warunkiem, że senior zapłaci całą tę kwotę. - Nie zapłacę - powiedział starszy pan swojemu adwokatowi.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gabriel Glinka

W wieku kilkunastu lat uciekł z domu i zaczął stawiać pierwsze samodzielne kroki - na ścieżkach zła. Poruszał się na nich coraz szybciej i pewniej, przekraczając wkrótce granice mrocznego świata przestępczości zorganizowanej.

Stał się człowiekiem...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

80-latek znalazł chytry sposób na darmowe jeżdżenie autostradą. Teraz musi zapłacić kilka tysięcy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.