Uwaga na oszustów podszywających się pod OLX. Przestępcy wysyłają groźne wiadomości SMS

Uwaga na oszustów podszywających się pod OLX. Przestępcy wysyłają groźne wiadomości SMS
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

NASK ostrzegła w środę przed oszustami podszywającymi się pod portal OLX . Przestępcy wysyłają wiadomości SMS o dokonaniu transakcji zawierające linki, które prowadzą na spreparowaną bramkę płatności.

Oszuści podszywają się pod portal OLX

Zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej poinformował w środę, że obserwuje, że w działaniach oszustów podszywających się pod portal OLX zaczęły być wykorzystywane wiadomości SMS.

"Wcześniej do kontaktu z potencjalnymi ofiarami przestępcy wykorzystywali głównie komunikator WhatsApp oraz wiadomości e-mail, natomiast w ostatnim czasie zaobserwowano także fałszywe wiadomości tekstowe przesyłane na podany w ogłoszeniu numer telefonu" - podała NASK.

Dodała, że schemat działania oszustów pozostaje taki sam. "Sprzedający na portalu OLX otrzymują wiadomości od rzekomych kupujących o dokonaniu transakcji. Linki w wiadomościach prowadzą jednak na spreparowaną bramkę płatności, która wykrada dane logowania do bankowości elektronicznej ofiary" - poinformowała NASK.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mateusz Ratajczak

Mówią o tobie „frajer”, znają numer twojego telefonu

Wiesz, czym jest „kotłownia”? Słyszałeś o dziewczynie, która dostała 10 tysięcy złotych za przejście nago przez takie miejsce? To tylko wierzchołek góry lodowej.

„Kotłownia” to specyficzne call...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Uwaga na oszustów podszywających się pod OLX. Przestępcy wysyłają groźne wiadomości SMS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.