Łukaszenka i Putin rozmawiali o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Łukaszenka i Putin rozmawiali o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej
Fot. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL
PAP / tk

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja o rozmowie telefonicznej Alaksandra Łukaszenki i Władimira Putina po posiedzeniu Rady Najwyższej Państwa Związkowego Białorusi i Rosji. Jednym z omawianych tematów miała być sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.

- Jeszcze półtorej godziny po Radzie Najwyższej Łukaszenka i Putin rozmawiali przez telefon – poinformował Puł Pierwogo, zbliżony do służby prasowej Łukaszenki.

Jak podano, rozmowa dotyczyła „aktualnych kwestii w polityce międzynarodowej i wewnętrznej”. - Oddzielnym tematem była sytuacja na granicy Białorusi z Polską – wskazał Puł Pierwogo.

Łukaszenka i Putin rozmawiali przez telefon także przed posiedzeniem Rady Najwyższej Państwa Związkowego, podczas której politycy zatwierdzili 28 programów związkowych (map integracji) w Państwie Związkowym Białorusi i Rosji, a także zaktualizowaną wspólną doktrynę wojenną oraz koncepcję migracyjną.

Putin, który z okazji Dnia Jedności Narodowej udał się na anektowany przez Rosję Krym, uczestniczył w posiedzeniu Rady Najwyższej przez wideołącze.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Biskup OP

Duchowy przewodnik na czas kryzysu 

Szatańskie kuszenia, których doświadczył Jezus, opisane są w Biblii bardzo wyraźnie. Pierwsze miało miejsce na Pustyni Judzkiej, ostatnie na krzyżu. Obecnie Kościół wciąż poddawany jest podobnej próbie. Przychodzi ona...

Skomentuj artykuł

Łukaszenka i Putin rozmawiali o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.