Ma 114 lat. O czym marzy najstarsza mieszkanka USA?

Ma 114 lat. O czym marzy najstarsza mieszkanka USA?
Zdjęcie ilustracyjne / Depositphotos.com
7 miesięcy temu
PAP/mł

Ma nienajlepszy słuch i wzrok, ale jej umysł jest nadal "bardzo bystry". Thelma Sutcliffe z Nebraski od niedawna jest najstarszą żyjącą osobą w Stanach Zjednoczonych.

114-letnia Thelma Sutcliffe z miasta Omaha w stanie Nebraska została najstarszą żyjącą osobą w Stanach Zjednoczonych i siódmą najstarszą na świecie 17 kwietnia, kiedy 115-letnia Hester Ford zmarła w Karolinie Północnej – wynika z danych Gerontology Research Group.

Dziennik "The Omaha World-Herald" informuje, że Sutcliffe urodziła się 1 października 1906 roku. Jej wieloletnia przyjaciółka, Luella "Lou" Mason, powiedziała, że jest szczęśliwa, iż ośrodek dla seniorów, w którym mieszka Sutcliffe jest zamknięty z powodu epidemii koronawirusa, ale "Thelma jest zdeterminowana jak zawsze, żeby robić to, co chce".

Po roku ograniczeń związanych z pandemią Covid-19 Thelma ma jedno marzenie: najbardziej chciałaby zjeść coś z przyjaciółką.

Dopóki goście ośrodka dla seniorów, w którym przebywa, nie są wpuszczani do jadalni, Thelma spożywa wszystkie posiłki w swoim pokoju. Mason, która ma pełnomocnictwo Sutcliffe, dzwoni do centrum seniora 24 godziny przed czasem, aby zaplanować wizytę. "Ona pyta mnie za każdym razem, gdy ją odwiedzam: +Czy zjesz dzisiaj ze mną? – mówi Luella Mason. - To łamie mi serce, że nie mogę".

Według niej Thelma ma nienajlepszy słuch i wzrok, ale jej umysł jest nadal "bardzo bystry". Sutcliffe otrzymała już dwie dawki szczepionki przeciwko Covid-19, ale nie dała sobie zrobić testu na obecność koronawirusa. Mason powiedziała, że jej przyjaciółka spojrzała na wacik i stwierdziła: "Nie będziecie mi tego wsadzać do nosa. Możecie powiedzieć Lou, żeby wsadziła to do swojego". 

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher
24,43 zł
34,90 zł

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

Ma 114 lat. O czym marzy najstarsza mieszkanka USA?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.