McDonald's w Japonii zaserwuje tylko małą porcję frytek

McDonald's w Japonii zaserwuje tylko małą porcję frytek
Fot. © Samuel Ponce flickr.com/samu/depositphotos.com
PAP/mk

Japończycy korzystający z sieci barów McDonald's nie będą mogli zamówić dużej porcji frytek. Powodem są kłopoty z dostawami ziemniaków z Kanady.

Z powodu opóźnień w dostawach ziemniaków do Japonii z portu w Vancouver frytki w lokalach sieci McDonald's będą dostępne tylko w małych porcjach przez następny miesiąc lub dłużej - podaje w piątek agencja Reutera.

DEON.PL POLECA
Japoński oddział firmy McDonald's podał w oświadczeniu, że szkody powodziowe w porcie w Vancouver na zachodzie Kanady "i inne zakłócenia" trwające od zeszłego roku opóźnią spodziewany transport ziemniaków z Ameryki Północnej. W rezultacie od niedzieli przez około miesiąc lokale McDonald's będą sprzedawać jedynie małe porcje frytek. Jak wyjaśniono, jest to sposób na zapewnienie ciągłości sprzedaży, bez konieczności chwilowego wycofywania tego dania z menu.

Taką samą decyzję McDonald's wprowadziła w Japonii na tydzień pod koniec grudnia 2021 roku. Do podobnego sytuacji doszło też w 2014 roku, gdy pojawiły się zakłócenia w dostawach ziemniaków z Kanady do Japonii.

W Japonii działa około 2900 lokali McDonald's.

Intensywne opady deszczu spowodowały liczne powodzie, lawiny błotne oraz osuwiska ziemi w listopadzie 2021 roku w Kolumbii Brytyjskiej. W położonym w tej prowincji Vancouver, które bardzo ucierpiało w powodziach, znajduje się największy port morski Kanady. Wiele dostaw zostało wówczas czasowo wstrzymanych, a funkcjonowanie portu nie wróciło jeszcze do normy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Cho Nam-Joo

Kim Jiyoung urodziła się jako dziewczynka, choć rodzice chcieli chłopca.
Kim Jiyoung jest córką, więc jest gorsza od swojego brata.
Kim Jiyoung jest wzorową studentką, ale nie może odbyć stażu.
Kim Jiyoung...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

McDonald's w Japonii zaserwuje tylko małą porcję frytek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.