Meleks podwiezie seniorów. Nietypowe rozwiązanie na krakowskich cmentarzach

Meleks podwiezie seniorów. Nietypowe rozwiązanie na krakowskich cmentarzach
Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Seniorzy w Krakowie mogą liczyć na dowóz meleksem sprzed bramy cmentarnej do grobu bliskiej osoby. Meleks jest wyposażony w wodę do picia, a także łopatkę do ewentualnych prac przy grobowcu. Do dyspozycji seniora pojazd jest przez godzinę. 

Usługę miasto przygotowało dla najstarszych mieszkańców w czasie pandemii, aby ułatwić im bezpieczne, z zachowaniem zasad sanitarnych, dotarcie do mogił najbliższych. Projekt jest kontynuowany w tym roku. Oferta realizowana jest na terenach cmentarzy komunalnych: Rakowice, Prądnik Czerwony, Grębałów, a dotychczas największym zainteresowaniem usługa cieszyła się na Cmentarzu Rakowickim.

- Chcemy, aby seniorzy mogli wygodnie poruszać się po cmentarzach. Starsze osoby lubią odwiedzać groby bliskich, a krakowskie nekropolie są rozległe, czasami przemieszczenie się z jednego miejsca do drugiego zajmuje sporo czasu. Nekropolia to nie tylko miejsce spoczynku najbliższych, to też piękny ogród, miejsce refleksji – powiedziała PAP pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej Anna Okońska-Walkowicz.

Usługa transportowa "Meleks" jest przeznaczona dla wszystkich osób powyżej 70. roku życia, a także seniorów powyżej 65. roku życia legitymujących się znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Seniorowi może towarzyszyć jedna osoba. Należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Meleksa trzeba zarezerwować minimum trzy dni przed wizytą na nekropolii. 

DEON.PL POLECA

Oferta obejmuje przejazd do grobów bliskich zamawiającego i z powrotem w czasie nieprzekraczającym jednej godziny zegarowej. Meleks jest wyposażony w wodę do picia, a także łopatkę do ewentualnych prac przy grobowcu.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Bogdan de Barbaro, Piotr Żak

Dlaczego sens znika z naszego życia i jak go odnaleźć 

Mierzymy się z wielkimi zagadnieniami współczesności, ale czy poświęcamy wystarczająco dużo uwagi problemom, z którymi musimy się borykać na co dzień?

Prof. Dominika Dudek...

Skomentuj artykuł

Meleks podwiezie seniorów. Nietypowe rozwiązanie na krakowskich cmentarzach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.