Zmarli w ciągu ostatniego roku. Znani, którzy odeszli

Zmarli w ciągu ostatniego roku. Znani, którzy odeszli
Fot. depositphotos.com

W ciągu ostatniego roku odeszło od nas wiele znanych osobistości. Wśród nich m.in aktorzy, muzycy, czy sportowcy. Kto zmarł w 2021 roku?

Diego Maradona 25 listopada 2020

Słynny argentyński piłkarz i trener piłkarski zmarł w wieku 60 lat. Diego Armando Maradona nazywany także „El Diez” i „Pelusa” jest uważany za jednego z najlepszych graczy w historii tego sportu.

Argentyńczyk został wybrany najlepszym zawodnikiem XX wieku, uzyskując 53% głosów w sondzie na oficjalnej stronie FIFA. Przyczyną jego śmierci był zawał serca.

Piotr Machalica 14 grudnia 2020

Słynny polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny czy dubbingowy przeżył 65 lat. Na scenie zadebiutował w 1979 roku w serialu "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy". Od tamtej pory zobaczyć go mogliśmy m.in. w takich produkcjach telewizyjnych jak: "Złotopolscy", "Ekstradycja 3", "Kameleon", "Rodzinka" i "Prosto w serce".

Aleksander Doba 22 lutego 2021

Polski podróżnik, kajakarz zmarł w wieku 74 lat. W plebiscycie „National Geographic” zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent, wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. 

DEON.PL POLECA

Krzysztof Krawczyk 5 kwietnia 2021

Krzysztof Krawczyk, jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów, urodził się 8 września 1946 r. w Katowicach. Zadebiutował w 1963 r. w zespole Trubadurzy. Karierę solową rozpoczął dziesięć lat później. W latach 70. wylansował wiele przebojów, m.in. "Jak minął dzień", "Parostatek", "Pamiętam Ciebie z tamtych lat". Nazywany był stachanowcem na rynku muzycznym. Artysta zmarł na COVID-19.

Książe Filip 9 kwietnia 2021

Książę Edynburga przeżył 99 lat. Był najdłużej żyjącym mężczyzną w historii brytyjskiej rodziny królewskiej i trzecią najdłużej żyjącą osobą – po Alicji, księżnej Gloucester, ciotce Elżbiety II, oraz Elżbiecie Bowes-Lyon, czyli matce obecnej monarchini.

Był także najdłużej żyjącym współmałżonkiem jakiegokolwiek brytyjskiego monarchy, a wraz z Elżbietą II stali się jedyną parą królewską w historii brytyjskiej monarchii, która doczekała 70. rocznicy ślubu. Oprócz czwórki dzieci, miał ośmioro wnuków i dziesięcioro prawnuków.

Tomasz Knapik 6 września 2021

Jeden z najbardziej znanych polskich lektorów filmowych zmarł w wieku 77 lat. Podkładał swój głos w wielu znanych filmach, m.in. w: "Amerykańskim Ninja", "Doktorze Żywago", "Dwunastu gniewnych ludziach", serii "Gwiezdnych Wojen", "Rambo III", "Nagim Instynkcie", "Pamięci Absolutnej", "Terminatorze" i serii "Szczęki".

Czytał także listy dialogowe popularnych seriali telewizyjnych, jak: "Benny Hill", "Gorączka w mieście", "Poirot", "Strażnik Teksasu", "Żar tropików", "Świat według Bundych" i "Nikita".

Bronisław Cieślak 2 maja 2021

Podobnie jak Tomasz Knapik przeżył 77 lat. Słynny polski aktor, odtwórca roli Sławomira Borewicza w serialu telewizyjnym 07 zgłoś się i Bronisława Malanowskiego w serialu paradokumentalnym Malanowski i Partnerzy. Był także przez lata dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym czy nawet Posłem na Sejm III i IV kadencji.

Ryszard Kotys 28 stycznia 2021 

Aktor zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 88 lat. W ciągu ponad 65 lat kariery zagrał w ponad 40 serialach i 150 filmach fabularnych. Popularność przyniosła mu rola Mariana Paździocha, sąsiada Ferdynanda Kiepskiego, w serialu telewizyjnym Świat według Kiepskich. Był także jednym z kandydatów do roli głównego bohatera.

Ze względu na zaawansowany wiek i pogarszający się stan zdrowia aktor wycofał się z występów w teatrze i filmach, jednak wciąż występuje w serialu Świat według Kiepskich.

Krzysztof Kiersznowski 24 października 2021

Krzysztof Kiersznowski urodził się 26 listopada 1950 roku w Warszawie. W 1977 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Znany był m.in. z ról w filmach Juliusza Machulskiego. Grał "Wąskiego" w kultowej komedii "Kiler" i jej kontynuacji "Kilerów 2-óch", a wcześniej "Nutę" w "Vabanku" i w "Vabanku II czyli riposta".

Za rolę ojca tytułowej bohaterki w filmie "Cześć Tereska" Roberta Glińskiego był nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska. Miał 70 lat.

Krystyna Kołodziejczyk 13 września 2021

Przeżyła 82 lata. Aktorka zasłynęła z występów filmach, serialach spektaklach. Kołodziejczyk grała w "Złotopolskich", "Miodowych latach", "Czterej  pancernych i pies".

Kołodziejczyk realizowała się w Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze Nowym w Warszawie, Och-Teatrze w Warszawie.

Krzysztof Kowalewski 6 lutego 2021

Krzysztof Kowalewski urodził się 20 marca 1937 roku. Był absolwentem warszawskiej PWST. Był synem znanej przedwojennej aktorki Elżbiety Kowalewskiej. Zagrał około 100 ról filmowych w polskich filmach i serialach.

Na dużym ekranie zadebiutował w 1960 r. niewielką rolą w "Krzyżakach" w reżyserii Aleksandra Forda. Aktor zdobył również uznanie publiczności za rolę Zagłoby w ekranizacji "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana (1999). Miał 83 lata.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Kóska
Prezentowany zbiór zawiera homilie na okres wielkanocny, najradośniejszy czas, który rozpoczyna niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - niedziela największego cudu, jakiego dokonał Chrystus. Potem przez 40 dni spotykamy się ze zmartwychwstałym Jezusem, który wstępuje do nieba z...

Skomentuj artykuł

Zmarli w ciągu ostatniego roku. Znani, którzy odeszli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.