Mercedes-Benz zainwestuje 1 mld euro na budowę fabryki w Polsce. Zatrudni ponad 2,5 tys. osób

Mercedes-Benz zainwestuje 1 mld euro na budowę fabryki w Polsce. Zatrudni ponad 2,5 tys. osób
Fot. Gargantiopa / depositphotos.com
PAP / tk

Chcemy zainwestować ponad 1 mld euro w fabrykę w Jaworze produkującą elektryczne samochody dostawcze - zapowiedział szef działu pojazdów użytkowych w Grupie Mercedes-Benz Mathias Geisen.

Pojazdy przyszłości w Jaworznie

- Chcemy zainwestować ponad miliard euro właśnie w Jaworze w najbliższych latach. W Jaworze produkować będziemy pojazdy przyszłości - powiedział Mathias Geisen na wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim.

- Będziemy produkowali po raz pierwszy w Europie wyłącznie elektryczne samochody dostawcze. To jest krok ku mobilności wolnej od emisji. Dziękujmy panu premierowi, całemu rządowi Polski za dobrą, opartą na zaufaniu współprace - powiedział.

Premier po spotkaniu z przedstawicielami Mercedes-Benz Group AG wskazał, że "widzimy wyraźnie, jak wielkie firmy technologiczne zmieniają swój paradygmat operacyjny". - Dziś świat mierzy się z wyzwaniami po pandemii, z wojną na Ukrainie i z wyzwaniami technologicznymi - dodał.

"Pierwsza fabryka elektrycznych samochodów dostawczych Mercedesa będzie w Polsce - Mercedes-Benz zainwestuje w Jaworze na Dolnym Śląsku (Wałbrzyska SSE) 1,3 mld euro. Zatrudnienie znajdzie ponad 2500 osób" - napisało Ministerstwo Rozwoju i Technologii na Twitterze.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Andrzej Krajewski

To ona rządzi światem. Twoim też

Pozwala przemieszczać się w mgnieniu oka, dokąd chcesz. Przekształciła przemysł, politykę i handel. Wykreowała sukces Churchilla, sprowadziła klęskę na nazistów i dała majątek Rockefellerowi. To ona rozstrzyga o tym,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Mercedes-Benz zainwestuje 1 mld euro na budowę fabryki w Polsce. Zatrudni ponad 2,5 tys. osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.