Microsoft inwestuje w Polsce. Uruchamia gigantyczne centrum przetwarzania danych

Microsoft inwestuje w Polsce. Uruchamia gigantyczne centrum przetwarzania danych
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Microsoft uruchamia w Polsce pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum przetwarzania danych w chmurze: Azure Poland Central - podał PAP w środę Microsoft. Jak dodał, chmurowe centrum to trzy niezależne lokalizacje w okolicach Warszawy.

Amerykański koncern Microsoft wskazał, że inwestycja ma wspierać transformację cyfrową w Polsce w ramach Polskiej Doliny Cyfrowej.

Gigantyczna inwestycja Microsoftu

Jak podała spółka, "chmurowe centrum" Azure Poland Central to trzy niezależne lokalizacje w okolicach Warszawy, z których każda składa się z jednego lub więcej centrów danych i zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, prywatności i zgodną z przepisami możliwość przechowywania danych w kraju.

Jak przekazał Microsoft, Azure Poland Central zapewni użytkownikom platformy chmurowej przewagę konkurencyjną w zakresie szybkości operacyjnej oraz ograniczenia przeciążeń i opóźnień do minimum. Zgodnie z zapowiedziami spółki klienci mają otrzymać narzędzia i możliwości do lepszej skalowalności biznesu i globalnej ekspansji, co - wskazano - pozwoli im rozwijać się i konkurować na rynku światowym.

DEON.PL POLECA

"Microsoft chce być zaufanym partnerem Polski"

- Microsoft chce być zaufanym partnerem Polski, polskich firm, polskich innowacji i daje możliwość korzystania z technologii zapewniających bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni - mówił w środę na XV Europejskim Kongresie Gospodarczym prezes Microsoft na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Ralph Haupter.

- Jako Microsoft chcemy być zaufanym partnerem waszego kraju, waszych firm, waszych działań, waszych innowacji we wszystkich branżach, we wszystkich nadarzających się okazjach i jesteśmy tutaj po to, żeby to wszystko odbywało się bezpiecznie - powiedział Haupter.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Janowska, Grzegorz Jankowicz, Michał Sowiński

Na jaką zmianę czeka świat?

Autorzy przepytują Martína Caparrósa, Bogdana de Barbaro, Jacka Dukaja i wiele innych autorytetów. Czy będziemy nieśmiertelni? Czy na naszych oczach rodzi się nowa kasta uprzywilejowanych? A może rozwój cywilizacji przerwie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Microsoft inwestuje w Polsce. Uruchamia gigantyczne centrum przetwarzania danych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.