Na weekend w Bieszczady? Ratownik GOPR: są dobre warunki turystyczne

Na weekend w Bieszczady? Ratownik GOPR: są dobre warunki turystyczne
Fot. Tomasz Matuszewski / Depositphotos.com
PAP/mł

W Bieszczadach słonecznie i bezwietrznie, a ruch turystyczny na razie jest niewielki - ocenia ratownik GOPR Zdzisław Dębicki.

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. W czwartek rano notowano tam od 14 st. Celsjusza w Cisnej do 15 st. C w Ustrzykach Górnych. "Jest bezwietrznie i słonecznie. Wszędzie panuje bardzo dobra widoczność" - powiedział PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Zdzisław Dębicki.

DEON.PL POLECA

Według niego, "w Bieszczadach jest niewielki ruch turystyczny". "Z każdym dniem widzimy jednak coraz większe zainteresowanie wyprawami w góry; szczególnie w weekendy" - zauważył ratownik dyżurny.

Przypomniał też, że wybierający się w góry muszą pamiętać o rosnących w ciągu dnia temperaturach powietrza. "Oprócz obowiązkowego nakrycia głowy nie wolno zapominać o odpowiedniej ilości wody mineralnej. Należy też zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, który posiada aplikację +Ratunek+" - dodał ratownik dyżurny.

Zaznaczył też, że "pogoda w górach jest zmienna". "Nigdy nie można wykluczyć nagłego załamania się warunków pogodowych i pojawienia się np. burz" - mówił. 

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz z Nyssy

Zamieszczone w zbiorze homilie na okres paschalny nie zostały pomyślane przez ich autora, św. Grzegorza z Nyssy (ok. 335 – ok. 395), jako spójny cykl. Są one zróżnicowane zarówno pod względem treści, stylu, poruszanych zagadnień,...

Skomentuj artykuł

Na weekend w Bieszczady? Ratownik GOPR: są dobre warunki turystyczne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.