Nauczyciele będą sprawdzać wpisy uczniów w internecie. Chodzi o walkę ze znęcaniem się nad słabszymi

Nauczyciele będą sprawdzać wpisy uczniów w internecie. Chodzi o walkę ze znęcaniem się nad słabszymi
Fot. Monkey Business / depositphotos.com
PAP / tk

Hiszpańscy nauczyciele zostali zobowiązani do sprawdzania treści wpisów uczniów w internecie. W ten sposób, jak argumentuje ministerstwo oświaty, będzie można przeciwdziałać znęcaniu się uczniów nad szkolnymi kolegami.

W przygotowanych dla kadry pedagogicznej zaleceniach resort zaznaczył, że zaznajomienie się z wpisami uczniów w mediach społecznościowych służy nie “szpiegowaniu”, ale “monitorowaniu” sytuacji w środowisku szkolnym.

W nowych wytycznych, na które powołuje się dziennik “El Mundo”, odnotowano, że internet stał się nowym obszarem interakcji pomiędzy uczniami oraz że może tam dochodzić do nadużyć i aktów przemocy.

Prześladowania wobec uczniów

Według danych resortu oświaty od 2017 r. liczba przypadków prześladowań, w różnej formie, wobec uczniów w Hiszpanii przekracza poziom 1000 rocznie. Najwięcej jest ich w szkołach we wspólnotach autonomicznych Andaluzja i Madryt.

DEON.PL POLECA

W czerwcu dziennik “El Economista” oszacował, że prześladowań ze strony swoich szkolnych kolegów doświadczyło w przeszłości lub nadal doświadcza 70 proc. uczniów.

Jak podaje “El Mundo” za szacunkami ministerstwa oświaty Hiszpanii, ponad 10 proc. uczniów doświadczyło w mediach społecznościowych prześladowania o charakterze seksualnym.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Monika Szubrycht

To, że jesteśmy mniejsi, nie oznacza, że nasze problemy również takie są.

Dzieci. Doświadczają odrzucenia, chorują na depresję, zaburzenia lękowe, samookaleczają się, targają się na własne życie. One równie mocno, co dorośli, doświadczają kryzysów psychicznych....

Skomentuj artykuł

Nauczyciele będą sprawdzać wpisy uczniów w internecie. Chodzi o walkę ze znęcaniem się nad słabszymi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.