NBA: Lakers wygrywa w Houston, 8 punktów Gortata

Ron Artest (Los Angeles) i Luis Scola (Houston) w walce o piłkę. (fot. EPA/DAVE EINSEL CORBIS OUT)

Marcin Gortat zdobył 8 punktów i miał 8 zbiórek w wygranym przez Orlando Magic spotkaniu z Phoenix Suns. Dla gości to pierwsza porażka w sezonie. Ciekawy mecz zakończony dogrywką w Houston.

Polak zagrał na 50% skuteczności: trafił 3 z 6 rzutów z gry i 2 z 4 wolnych. Na parkiecie występował przez blisko 25 minut. Najskuteczniejszy w zespole Magic tradycyjnie już był Dwight Howard (25 pkt., 6 zbiórek), choć z powodu lekkiej kontuzji i dużej ilości fauli grał tylko przez 23 minuty. W zespole Suns najlepiej zaprezentował się Amar'e Stoudemire (25 pkt., 14 zb.).

Emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice w Houston. Miejscowe Rakiety przegrały po dogrywce z Los Angeles Lakers. Mistrzów NBA do zwycięstwa poprowadził Kobe Bryant, do 41 rzuconych punktów dokładając 6 zbiórek i 4 przechwyty. Dogrywkę zapewnił graczom z Houston celnym rzutem za 3 Trevor Ariza. Sześć punktów Bryanta w doliczonym czasie przesądziło o jednopunktowej wygranej gości, choć decydujący punkt zdobył celnym rzutem wolnym na 24 sekundy przed końcem Andrew Bynum. Rakiety miały szansę na przechylenie szali na swoją korzyść, ale Derek Fisher 3 sekundy przed syreną końcową ukradł piłkę usiłującemu wbiec pod kosz Arizie.

Toronto Raptors - Detroit Pistons 110:99 (24:28, 44:28, 17:21, 25:22)
Orlando Magic - Phoenix Suns 122:100 (29:25, 29:27, 34:26, 30:22)
Washington Wizards - Miami Heat 89:93 (17:31, 24:19, 25:16, 23:27)
New Jersey Nets - Denver Nuggets 94:122 (23:22, 28:28, 26:44, 17:28)
New York Knicks - Indiana Pacers 89:101 (25:21, 31:29, 18:23, 15:28)
Minnesota Timberwolves - Boston Celtics 90:92 (27:22, 22:19, 23:31, 18:20)
Houston Rockets - Los Angeles Lakers 102:103 (22:22, 26:22, 26:29, 18:19 dogr. 10:11)
New Orleans Hornets - Dallas Mavericks 114:107
Sacramento Kings - Atlanta Hawks 105:113
Golden State Warriors - Memphis Grizzlies 113:105