Nie żyje aktor Bob McGrath. Grał w słynnym programie "Ulica Sezamkowa"

Nie żyje aktor Bob McGrath. Grał w słynnym programie "Ulica Sezamkowa"
Fot. Stefan Kunert / depositphotos.com
teleshow.wp.pl / tk

W wieku 90 lat zmarł Bob McGrath, amerykański aktor, piosenkarz, muzyk i autor książek dla dzieci. Największą sławę zawdzięcza współtworzeniu programu "Ulica Sezamkowa", w którym wcielił się w rolę Boba Johnsona, sympatycznego sąsiada.

Zmarł aktor Bob McGrath

„Bob McGrath pojawił się już w pilocie słynnego programu, który miał premierę w 1969 roku. W ‘Ulicy Sezamkowej’ spędził aż 47 sezonów, a jego ostatni występ miał miejsce w 2017 roku. Dzięki postaci sąsiada muppetów, Boba Johnsona, stał się kochaną przez młodych widzów legendą amerykańskiej telewizji” – podaje portal teleshow.wp.pl.

- Praca w telewizji ze wspaniałymi ludźmi to nie tylko świetna praca. Świadomość, jaki wpływ "Ulica Sezamkowa" wywarła na miliony dzieci na całym świecie, jest najbardziej satysfakcjonującą rzeczą, jaką mogłem sobie w życiu wymarzyć – powiedział McGrath w jednym z wywiadów.

DEON.PL POLECA

W 2010 roku otrzymał nagrodę za całokształt twórczości przyznawaną przez University of Michigan Men's Glee Club. Bob McGrath poza występowaniem w „Ulicy sezamkowej” pisał książki dla dzieci i zajmował się muzyką.

O śmierci artysty poinformowała 4 grudnia jego rodzina: "Rodzina McGrath ma smutną wiadomość do przekazania. Nasz ojciec, Bob McGrath, zmarł dzisiaj. Odszedł spokojnie w domu, otoczony rodziną".

"Bob ucieleśniał melodie z Ulicy Sezamkowej jak nikt inny, a jego występy przynosiły radość i zachwyt wielu pokoleniom dzieci na całym świecie, poprzez naukę, poznawanie ludzi z sąsiedztwa i odczuwanie muzyki w sercach. Bob, szanowany na całym świecie tenor, wielokrotnie wypełniał swoim głosem fale radiowe i sale koncertowe od Las Vegas po Saskatchewan i Tokio. Będziemy na zawsze wdzięczni za jego wieloletni, pełen pasji, wkład w 'Ulicę Sezamkową' i zaszczyceni tym, że dzielił z nami tak dużą część swojego życia" – czytamy we wpisie firmy Sesame Workshop, która tworzy najnowsze odcinki „Ulicy sezamkowej”.

Źródło: teleshow.wp.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
João César das Neves

Piekło czy Niebo? Jeżeli wydawało ci się, że wybór jest oczywisty, to jesteś w błędzie.

Umarłem dziś rano. Tak João César das Neves rozpoczyna jedną z najbardziej intrygujących historii o tym, co czeka człowieka po...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje aktor Bob McGrath. Grał w słynnym programie "Ulica Sezamkowa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.