Nie żyje aktor Leszek Pniaczek. Grał w "Klanie", był twórcą teatru im. Kard. Karola Wojtyły

Nie żyje aktor Leszek Pniaczek. Grał w "Klanie", był twórcą teatru im. Kard. Karola Wojtyły
W wieku 59 lat zmarł aktor Leszek Pniaczek (fot. depositphotos.com)
kultura.onet.pl / tk

W wieku 59 lat zmarł aktor i reżyser Leszek Pniaczek. Był znany z telewizyjnego cyklu "Spotkanie z balladą" oraz z występu w popularnym serialu "Klan". Pniaczek był także twórcą teatru im. Kard. Karola Wojtyły w Myślenicach.

Informację o śmierci aktora i reżysera podał Związek Artystów Scen Polskich.

Nie żyje aktor Leszek Pniaczek

"Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł aktor, reżyser — Leszek Pniaczek. Miał 59 lat. Aktor scen teatrów krakowskich, wieloletni dyrektor Domu Kultury w Dobczycach, instruktor teatralny, założyciel Teatru im. Kard. Karola Wojtyły w Myślenicach i niezapomniany Toporek z »Spotkań z balladą«" — czytamy na stronie Związku Artystów Scen Polskich.

„Leszek Pniaczek był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Ukończył ją z wyróżnieniem w 1987 r. Popularność przyniosła mu rola Toporka w programie ‘Spotkanie z balladą’. Program rozpoczął się jako słuchowisko radiowe, a dokładnie kontynuacja cyklu estradowego ‘Wieczór w Nowym Żaczku’” – podaje serwis kultura.onet.pl.

DEON.PL POLECA

Pniaczek wystąpił również w popularnych serialach takich jak „Klan”, "Opowieści o Józefie Szwejku i jego drodze na front" i „Majka”.

W Kościółku Parafialnym na Stradomiu w Myślenicach 9 lutego o godzinie 14.00 zostanie odprawiona msza pogrzebowa zmarłego aktora. Pół godziny wcześniej w jego intencji zostanie odmówiony różaniec.

Źródło: kultura.onet.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dawid Ogrodnik, Damian Jankowski

Bez autocenzury. Dawid Ogrodnik pierwszy raz o sobie

Był Tomkiem Beksińskim w Ostatniej rodzinie, Rahimem z Paktofoniki w Jesteś Bogiem, księdzem Janem Kaczkowskim w Johnnym. A jaki naprawdę jest Dawid Ogrodnik? W intymnej rozmowie z...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje aktor Leszek Pniaczek. Grał w "Klanie", był twórcą teatru im. Kard. Karola Wojtyły
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.