Nie żyje aktor Wojciech Walasik. Był znany z seriali "Klan", "Ojciec Mateusz" czy "Plebania"

Nie żyje aktor Wojciech Walasik. Był znany z seriali "Klan", "Ojciec Mateusz" czy "Plebania"
Nie żyje aktor Wojciech Walasik (fot. depositphotos.com)
PAP / tk

W wieku 60 lat zmarł aktor teatralny i filmowy Wojciech Walasik – poinformowała Akademia Muzyczna w Łodzi, której artysta był w przeszłości wykładowcą. Aktor był znany m.in. z seriali "Klan", "Ojciec Mateusz", "Plebania".

Nie żyje aktor Wojciech Walasik

Walasik urodził się 20 maja 1963 roku w Łodzi. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

W latach 1987-88 był związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, a w latach 1988-97 – z łódzkim Teatrem Studyjnym '83 im. Juliana Tuwima. Od roku 1997 był aktorem Teatru Nowego w Łodzi.

Występował w produkcjach kinowych i telewizyjnych – m.in. w filmach w reżyserii: Władysława Pasikowskiego (m.in. "Kroll", "Psy"), Wojciecha Jerzego Hasa, Marka Koterskiego, Mariusza Trelińskiego oraz Andrzeja i Janusza Kondratiuków. Zagrał w wielu serialach telewizyjnych m.in. w "Klanie", "Plebanii", "Ojcu Mateuszu", "Bożej podszewce", "Kryminalnych".

DEON.PL POLECA

Był także lektorem, reżyserem koncertów i spektakli oraz tworzył muzykę do przedstawień teatralnych. W latach 2001-2011 uczył m.in. podstaw gry aktorskiej i wymowy scenicznej w Akademii Muzycznej w Łodzi. Reżyserował akademickie przedstawienia operowe.

W 1988 r. otrzymał Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Łodzi. W 2006 r. został wyróżniony Nagrodą III stopnia Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi.

Aktor zmagał się z chorobą

W ostatnich latach aktor zmagał się z poważną chorobą, która przerwała jego karierę aktorską.

Jak poinformowała łódzka uczelnia, nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w środę (8 lutego) o godz. 14 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Leonarda w Pajęcznie (woj. łódzkie). Uroczystości poprzedzi wystawienie oraz wyprowadzenie urny na cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Cmentarnej o godz. 12.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nie żyje aktor Wojciech Walasik. Był znany z seriali "Klan", "Ojciec Mateusz" czy "Plebania"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.