Nie żyje aktorka Barbara Radecka. Grała w serialach "Na wspólnej", "Na sygnale" czy "Pitbull"

Nie żyje aktorka Barbara Radecka. Grała w serialach "Na wspólnej", "Na sygnale" czy "Pitbull"
Fot. GUY J SAGI / depositphotos.com
portal.abczdrowie.pl / tk

W wieku 85 lat zmarła aktorka filmowa i teatralna Barbara Radecka. Była znana z występowania w takich serialach jak „Na wspólnej”, "Na sygnale" czy "Pitbull". Niedawno aktorce zdiagnozowano nowotwór, lecz zrezygnowała z leczenia choroby.

Nie żyje aktorka Barbara Radecka

Aktorka Barbara Radecka zmarła w sobotę 21 stycznia w wieku 85 lat. O jej śmierci poinformował w mediach społecznościowych wnuk zmarłej Michał Bernard Radecki.

DEON.PL POLECA"Dziś zmarła moja babcia, Katarzyna (Barbara) Radecka. Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata. Była aktorką i reżyserką teatralną, artystką, polityczką i feministką. Była aktywna społecznie - wspierała dzieci z domów dziecka, które często brała pod częściową opiekę i wychowanie. Do ostatnich lat miała niespożytą energię - jednym z jej autorskich projektów w późniejszych latach był istniejący od 2012 amatorski Teatr Pogotowie Poetyckie" – napisał wnuk aktorki.

„W udostępnionym przez siebie poście wnuczek Barbary Radeckiej poinformował również, że niedawno lekarze rozpoznali u niej nowotwór. Jak napisał, wolała odejść w spokoju i ‘na własnych warunkach’, więc zrezygnowała z leczenia” – podaje portal.abczdrowie.pl.

Barbara Radecka grała m.in. w takich serialach jak "Na Wspólnej", "Na sygnale", "Pitbull" czy "Przyjaciółki". Występowała także regularnie w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku i w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

Źródło: portal.abczdrowie.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Skomentuj artykuł

Nie żyje aktorka Barbara Radecka. Grała w serialach "Na wspólnej", "Na sygnale" czy "Pitbull"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.