Nie żyje Andrzej Siezieniewski, dziennikarz radiowy i były prezes Polskiego Radia

Nie żyje Andrzej Siezieniewski, dziennikarz radiowy i były prezes Polskiego Radia
fot. Depositphotos
PAP / pk

Dziennikarz radiowy, były prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski zmarł w czwartek w wieku 71 lat. Informację o jego śmierci podała Informacyjna Agencja Radiowa.

Kim był Andrzej Siezieniewski?

Andrzej Siezieniewski urodził się 1 stycznia 1951 r. w Giżycku. Był absolwentem studiów ekonomicznych w Szkole Głównej Planowania i Statystyki.

W 1972 r. rozpoczął pracę w Polskim Radiu, był m.in. korespondentem w ZSRS. W 1984 r. został zastępcą redaktora naczelnego w dyrekcji programów informacyjnych TVP. Do Polskiego Radia wrócił w 1988 r.

W latach 1996-98 był dyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej. Dwukrotnie - w latach 2002-2006 i 2011-2016 - pełnił funkcję prezesa Polskiego Radia.

DEON.PL POLECA

W 1999 r. uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 2005 r. - Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 2013 r. - Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2005 r. otrzymał Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", a w 2012 r. - odznakę honorową "Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych".

Andrzej Siezieniewski cierpiał na chorobą nowotworową, zmarł w wieku 71 lat.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Nie żyje Andrzej Siezieniewski, dziennikarz radiowy i były prezes Polskiego Radia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.