Nie żyje hollywoodzki aktor William Hurt. Był laureatem Oscara

Nie żyje hollywoodzki aktor William Hurt. Był laureatem Oscara
Fot. depositphotos.com
filmweb.pl / tk

W wieku 71 lat z przyczyn naturalnych zmarł ceniony i nagradzany hollywoodzki aktor William Hurt. O śmierci artysty poinformował jego przyjaciel Gerry Byrne.

"Z wielkim smutkiem rodzina Hurtów opłakuje śmierć Williama Hurta, ukochanego ojca, zdobywcy Oscara, który zmarł 13 marca 2022 r., tydzień przed swoimi 72. Urodzinami. Zmarł w spokoju, wśród rodziny, z przyczyn naturalnych. Rodzina prosi o zachowanie prywatności w tym czasie" - poinformował syn aktora, Will Hurt.

DEON.PL POLECA
William Hurt urodził się w 20 marca 1950 roku w Waszyngtonie. Nagrodę Akademii Filmowej, znanej także jako Oscar otrzymał za film "Pocałunek kobiety-pająka" w roku 1985.

DEON.PL POLECA

„Hurt miał na koncie ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych. Na dużym ekranie zadebiutował w 1980 roku w horrorze Kena Russella "Odmienne stany świadomości". Kreacja przyniosła Hurtowi nominację do Złotego Globu dla najbardziej obiecującego nowego aktora” – informuje portal filmweb.pl.

Źródło: filmweb.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

To oni wychowali Św. Teresę od Dzieciątka Jezus

18 października 2015 roku Franciszek ogłosił ich świętym małżeństwem. Przyjęli na świat dziewięcioro dzieci. Wśród nich była św. Teresa od Dzieciątka Jezus - doktor Kościoła.

Ta książka...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje hollywoodzki aktor William Hurt. Był laureatem Oscara
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.