Nie żyje twórca utworu "Zegarmistrz światła". Miał 77 lat

Nie żyje twórca utworu "Zegarmistrz światła". Miał 77 lat
W wieku 77 lat zmarł Tadeusz Woźniak (fot. PAP/Krzysztof Świderski)
rp.pl / tk

W wieku 77 lat zmarł Tadeusz Woźniak, muzyk, kompozytor i wokalista. Znany był przede wszystkim jako twórca utworu "Zegarmistrz światła", dzięki któremu wygrał w 1972 roku Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Nie żyje Tadeusz Woźniak

Tadeusz Woźniak swoje największe sukcesy odnosił w latach 60-tych i 70-tych. W 1971 roku ukazał się jego debiutancki album, którego przebojem był właśnie "Zegarmistrz". Woźniak wylansował również takie piosenki jak "Smak i zapach pomarańczy" czy "To będzie syn".

Swoją muzyczną karierę na dobre rozpoczął w 1966 r. występując w zespole Dzikusy pod pseudonimem "Daniel Dan". Występował m.in. z Czesławem Niemenem oraz grupą Niebiesko-Czarni.

Jak czytamy na rp.pl, "łączył wartości poetyckie z transowym bądź refleksyjnym, hipisowskim graniem. Słynął jako twórca ballad". Piosenki z muzyką Tadeusza Woźniaka wykonywały takie sławy jak Zbigniew Wodecki, Michał Bajor, Krystyna Prońko czy Wojciech Malajkat.

DEON.PL POLECA

Muzyk związany był także z teatrem i filmem, komponując muzykę do różnych inscenizacji i produkcji.

Źródło: rp.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Martin Laird OSA

Z jakiegoś powodu uważamy, że jeśli chcemy ruszyć przed siebie, potrzeba nam światła, które oświetlałoby drogę na dystansie wielu kilometrów. Na szczęście tak duży wgląd w przyszłość nie jest wymagany. Jadąc samochodem w nocy, widzimy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje twórca utworu "Zegarmistrz światła". Miał 77 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.