Nie żyje zakopiański proboszcz. Był budowniczym ważnego kościoła, jego życie wypełniała bezinteresowna służba bliźnim

Nie żyje zakopiański proboszcz. Był budowniczym ważnego kościoła, jego życie wypełniała bezinteresowna służba bliźnim
Fot. Depositphotos / Zakopane / Facebook
24tp.pl / Zakopane / Facebook / archidiecezja krakowska / pk

Zmarł ksiądz prałat Stanisław Szyszka, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża w Zakopanem. "Był nie tylko wspaniałym kapłanem, ale również niezwykle ciepłym, serdecznym i mądrym człowiekiem o wielkim sercu".

Jak informuje portal 24tp.pl, wiadomość o śmierci ks. Stanisława Szyszki została opublikowana na profilu społecznościowym parafii. "Do Domu Ojca Niebieskiego odszedł nasz Prałat ks. Stanisław Szyszka. Prosimy o modlitwę w Jego intencji" - czytamy.

O śmierci duchownego poinformowało również miasto Zakopane. "Ksiądz Prałat Stanisław Szyszka był nie tylko wspaniałym kapłanem, ale również niezwykle ciepłym, serdecznym i mądrym człowiekiem o wielkim sercu. Jego życie wypełnione było miłością do Boga i bezinteresowną służbą bliźnim" - czytamy na Facebooku.

DEON.PL POLECA

Kim był ks. Stanisław Szyszka?

Ks. prałat Stanisław Szyszka urodził się w 1941 roku w Spytkowicach. Święcenia kapłańskie przyjął w 1964 roku. Jednym z jego dokonań było wybudowanie kościoła Św. Krzyża w Zakopanem,. Był również proboszczem w tamtejszej parafii. Duchowny w roku 2012 przeszedł na emeryturę, a w 2023 został honorowym obywatelem Zakopanego.

"Księdza ufność Bożej Opatrzności, ogromna determinacja i zdolność znakomitej współpracy z ludźmi doprowadziły do powstania kościoła parafialnego w najpiękniejszym miejscu Polski. To parafia, nad którą od wieków góruje krzyż na Giewoncie, który stał się drogowskazem dla księdza działalności w Zakopanem od 1981 r., zarówno w wymiarze duszpasterskim jak i materialnym" - powiedziała o zmarłym kapłanie Lucyna Galica-Jurecka, przewodnicząca komisji kultury w poprzedniej kadencji rady miasta, cytowana przez portal 24tp.pl.

Uroczystości pogrzebowe ks. Stanisława Szyszki

Uroczystości związane z pogrzebem ks. Szyszki potrwają dwa dni. 26 czerwca (środa) w kościele pw. Świętego Krzyża w Zakopanem zostaną odprawione Msze żałobne o godzinie 15:00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia od godziny 14.40) oraz o godzinie 20:00 (na tę Eucharystię zaproszeni są szczególnie księża rodacy oraz współpracownicy zmarłego). 27 czerwca Msza pogrzebowa będzie celebrowana w kościele pw. Świętego Krzyża w Zakopanem o godzinie 11:00, po czym nastąpią obrzędy ostatniego pożegnania i odprowadzenie zmarłego na cmentarz przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem - informuje archidiecezja krakowska.

Źródło: 24tp.pl / Zakopane / Facebook / archidiecezja krakowska / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebanalne, esencjonalne i prowokujące do myślenia teksty o Kościele

Być z Kościołem, gdy przeżywa momenty swojej świetności, swój „złoty wiek”, nie jest trudno. Wyzwaniem stają się chwile, w których przechodzi on przez „noc”; okresy, gdy...

Skomentuj artykuł

Nie żyje zakopiański proboszcz. Był budowniczym ważnego kościoła, jego życie wypełniała bezinteresowna służba bliźnim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.