Niedziela chwilowym odpoczynkiem od upałów. W poniedziałek powrócą wysokie temperatury

Niedziela chwilowym odpoczynkiem od upałów. W poniedziałek powrócą wysokie temperatury
fot. Depositphotos
PAP / pk

W niedzielę spodziewamy się chwilowego ochłodzenia, o ile temperatury rzędu 28 stopni Celsjusza można nazwać ochłodzeniem - powiedział PAP Michał Folwarski, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Jak przekazał Michał Folwarski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę mieszkańcy Polski mogą liczyć na krótki odpoczynek od upałów przekraczających 30 stopni Celsjusza.

- Na niedzielę spodziewamy się ochłodzenia, o ile temperatury rzędu 28 stopni Celsjusza można nazwać ochłodzeniem. Na wschodzie i północnym wschodzie Polski możliwe będą zanikające, przelotne opady deszczu i słabe burze. Tam też może jeszcze wiać porywisty wiatr. Na pozostałym obszarze pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 21-23 stopni na północy do 28 stopni na południu kraju - powiedział Michał Folwarski.

Według prognoz synoptyków IMGW-PIB, w poniedziałek od zachodu napłynie cieplejsza masa powietrza i spodziewany jest powrót temperatur przekraczających 30 stopni.

DEON.PL POLECA


Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Niedziela chwilowym odpoczynkiem od upałów. W poniedziałek powrócą wysokie temperatury
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.