Niemcy. Atak na polski konsulat w Hamburgu

Niemcy. Atak na polski konsulat w Hamburgu
Fot. Joerg Hackemann/www.depositphotos.com
PAP/mk

W nocy z piątku na sobotę doszło do ataku na siedzibę polskiego konsulatu w Hamburgu. O sprawie napisały niemiecka media. Informację potwierdziły polski resort spraw zagranicznych.

Biuro rzecznika prasowego MSZ i polska ambasada w RFN potwierdziły PAP doniesienia niemieckich mediów, że w nocy z 20 na 21 maja siedziba Konsulatu Generalnego RP w Hamburgu została obrzucona kamieniami i puszkami z farbą.

„W nocy z piątku na sobotę grupa kilkunastu młodych mężczyzn obrzuciła siedzibę Konsulatu Generalnego RP w Hamburgu kamieniami i puszkami z niebieską i czerwoną farbą. W wyniku ataku wybitych zostało kilka szyb, zniszczona została też elewacja budynku” – oświadczyła w niedzielę zapytana przez PAP Magdalena Szuber-Zasacka, rzeczniczka ambasady RP w Berlinie.

Jak podkreśla rzeczniczka, nikt z pracowników i obsługi konsulatu nie został poszkodowany.

„Na razie nie są znane motywy działania sprawców, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia” – dodała Szuber-Zasacka i poinformowała, że policja prowadzi czynności dochodzeniowo-śledcze w celu ujęcia przestępców. Jak podkreśliła, na prośbę konsula generalnego strona niemiecka wzmocni ochronę placówki i rezydencji.

Jak podały niemieckie media, policja przybyła na miejsce zdarzenia i zatrzymała trzy osoby, które nie zostały jednak aresztowane z powodu braku wystarczających dowodów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niemcy. Atak na polski konsulat w Hamburgu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.