Niemcy. Szefowa MSZ wyklucza złagodzenie sankcji wobec Rosji

Niemcy. Szefowa MSZ wyklucza złagodzenie sankcji wobec Rosji
Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock (Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock wykluczyła złagodzenie sankcji nałożonych na Rosję za atak na Ukrainę. Nawet taki krok nie pomógłby zabezpieczyć dostaw gazu z Rosji, a byłaby to „zachęta dla wszystkich tych, którzy depczą prawa człowieka, wolność i demokrację” - uzasadniła.

Złagodzenie sankcji nie zapewni dostaw gazu z Rosji, za to „bylibyśmy podwójnie narażeni na szantaż” - powiedziała polityk Zielonych w czwartek podczas debaty z obywatelami w Bremie.

Dlatego Niemcy będą wspierać Ukrainę „tak długo, jak będzie ona nas potrzebować - podkreśliła Baerbock. - I dlatego będziemy również utrzymywać sankcje, a jednocześnie dbać o to, żeby społeczeństwo w naszym kraju nie było podzielone”.

Państwa zachodnie od początku wojny krok po kroku zaostrzają sankcje wobec Rosji. Politycy postkomunistycznej partii Lewica i skrajnie prawicowej AfD apelowali o złagodzenie przepisów, ponieważ obciążają one także niemiecką gospodarkę - przypomina portal dziennika „Berliner Zeitung”.

DEON.PL POLECA

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Niemcy. Szefowa MSZ wyklucza złagodzenie sankcji wobec Rosji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.