Nietypowa oferta dla klientów duńskiego baru

4 miesiące temu
PAP/kb

Jeden z kopenhaskich barów oferuje klientom test na obecność Covid-19 i piwo w oczekiwaniu na wynik, co ma pomóc w ożywieniu biznesu po miesiącach restrykcji związanych z pandemią koronawirusa.

Klienci płacą równowartość ok. 25 USD, aby poddać się testowi w specjalnej kabinie w Warpigs Brewpub. Po około półgodzinie, jeśli otrzymają negatywny wynik, są wpuszczani do środka.

Działa to w ramach duńskiego systemu "paszportów koronawirusowych", w którym ludzie mogą korzystać z aplikacji mobilnej lub zatwierdzonego przez rząd formularza, aby wykazać, że byli szczepieni, przeszli wcześniej zakażenie lub mieli negatywny wynik testu w ciągu ostatnich 72 godzin.

W ramach programu , który zaczął działać w zeszłą środę, pracownicy muzeów, barów, kawiarni i restauracji sprawdzają "status klientów" przed wpuszczeniem ich do środka.

Dania oferuje również darmowe testy przeciw Covid-19, ale klienci w barze powiedzieli, że płatne wersje, sprzedawane przez firmę Practio, pozwalają im uniknąć kolejek. "Widzieliśmy kolejkę (w najbliższym centrum testowym) może na godzinę lub dwie stania" - powiedział Nicolai Marteens, cytowany przez Reutera. 

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Eliza Myk, s. Tymoteusza Gil, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
27,93 zł
39,90 zł

Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki

Jedyna taka rozmowa. Wyjątkowe spotkanie. Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i...

Skomentuj artykuł

Nietypowa oferta dla klientów duńskiego baru
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.