Niezaszczepieni otrzymają w poniedziałek wiadomość od Ministerstwa Zdrowia

Niezaszczepieni otrzymają w poniedziałek wiadomość od Ministerstwa Zdrowia
fot. Depositphotos
PAP / pk

SMS-a otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19.

Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta, otrzymają w poniedziałek z Ministerstwa Zdrowia sms-a zachęcającego do zaszczepienia się.

Wiadomość tekstowa będzie brzmiała: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna".

SMS-a tej treści otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19.

Wysyłka wiadomości - jak poinformował PAP resort - rozpoczęła się o godzinie 10.00. SMS-y zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin.

DEON.PL POLECA

Fala niezaszczepionych

- Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja SMS-owa nie będzie ostatnią - tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

- Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień dla osób kończących kwarantannę - dodał.

Poniedziałkowa wysyłka to kolejna akcja SMS-owa Ministerstwa Zdrowia. MZ wysłało 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po sześciu miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus, które mogą zaszczepić się po pięciu miesiącach.

 

Źródło: PAP / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Niezaszczepieni otrzymają w poniedziałek wiadomość od Ministerstwa Zdrowia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.