Nowe przypadki wścieklizny. RCB ostrzega

Nowe przypadki wścieklizny. RCB ostrzega
Fot. depositphotos.com

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega we wtorek mieszkańców Mazowsza z powiatów zagrożonych wścieklizną przed jej nowymi przypadkami.

"Uwaga! Nowe przypadki wścieklizny. Proszę o utrzymywanie zwierząt domowych i gospodarskich w zamknięciu oraz o szczepienie psów i kotów przeciwko wściekliźnie" - SMS tej treści otrzymali mieszkańcy Mazowsza z zagrożonych obszarów.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed wścieklizną

Jak powiedział PAP Szef Wydziału Polityki Informacyjnej RCB Damian Duda, alert jest we wtorek systematycznie rozsyłany przez operatorów do abonentów przebywających w Warszawie i Radomiu oraz powiatach: otwockim, garwolińskim, kozienickim, radomskim, zwoleńskim, wołomińskim, mińskim, warszawskim zachodnim.

Zgodnie z rozporządzeniem wojewody mazowieckiego o zagrożeniu wścieklizną obszar zagrożony w Warszawie dotyczy dzielnic: Praga-Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła, Wilanów oraz część Targówka do ul. Radzymińskiej.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

"Twoja wiara cię uzdrowiła" (Łk 17,19)

Wielu ludzi trapionych chorobami bardzo cierpi i nieraz przez te trudności traci nadzieję na polepszenie stanu zdrowia. W tak wyczerpującej sytuacji człowiek nie jest sam - może zwrócić się do...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nowe przypadki wścieklizny. RCB ostrzega
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.