Nowy lek na COVID-19 zmniejsza śmiertelność nawet o 70 proc.

Nowy lek na COVID-19 zmniejsza śmiertelność nawet o 70 proc.
fot. Depositphotos
PAP / pk

- Wyniki są lepsze niż się spodziewaliśmy - powiedział dyrektor generalny Bonus BioGroup, dr Shai Meretzki.

Preparat MesenCure izraelskiej firmy Bonus BioGroup zmniejsza śmiertelność pacjentów w ciężkim stanie z powodu infekcji COVID-19 nawet o 70 proc., jak pokazała druga faza testów klinicznych - poinformował dziennik The Jerusalem Post.

Biotechnologiczna firma Bonus BioGroup opublikowała nowe dane pokazujące, że 30-dniowy wskaźnik przeżycia 50 chorych na COVID-19 z saturacją tlenową na poziomie 93 proc. i niższą oraz rozlanym zapaleniem płuc, którzy otrzymali do trzech dawek leku MesenCure wyniósł 94 proc.

Porównując 30 pacjentów, na których testowano nowy preparat, z 60 pacjentami w podobnym stanie, ale należących do grupy kontrolnej, na której nie wykonuje się żadnych eksperymentów, można zauważyć, że jedynie 6,7 proc. chorych leczonych za pomocą MesenCure zmarło z powodu COVID-19 lub jego powikłań. Zarazem odnotowano zgony 23,3 proc. pacjentów z grupy kontrolnej. MesenCure skrócił też okres hospitalizacji z 17,2 dni do 9,4.

- Wyniki są lepsze niż się spodziewaliśmy - powiedział dyrektor generalny Bonus BioGroup, dr Shai Meretzki.

DEON.PL POLECA

Wstrzyknięcie żywych komórek

MesenCure jest terapią polegającą na wstrzyknięciu choremu żywych komórek przemieszczających się w krwiobiegu do czasu dotarcia do płuc objętych stanem zapalnym. Komórki zawarte w preparacie wydzielają czynniki przeciwzapalne i regeneracyjne, tłumiąc burzę cytokinową i ograniczając dalszy rozwój procesu zapalnego. Po złagodzeniu stanu zapalnego i usunięciu nadmiaru płynu z płuc, niewydolność oddechowa ustępuje.

Badania leku przeprowadzono na 50 pacjentach w wieku 41-77 lat przebywających w ośrodkach Rambam Health Care Campus, Kaplan Medical Center i Baruch Padeh Medical Center. Większość miała choroby towarzyszące jak cukrzyca, otyłość lub nadciśnienie tętnicze - wyjaśnił kierownik ds. badań w Bonus BioGroup, dr Tomer Bronshtein.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Nowy lek na COVID-19 zmniejsza śmiertelność nawet o 70 proc.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.