Odwołano strajk personelu naziemnego na lotnisku Heathrow w Londynie

Odwołano strajk personelu naziemnego na lotnisku Heathrow w Londynie
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Zapowiadany na szczyt sezonu wakacyjnego strajk naziemnego personelu linii British Airways na londyńskim lotnisku Heathrow został w piątek odwołany po tym, gdy członkowie związków zawodowych zaakceptowali proponowaną podwyżkę płac.

W czerwcu związki zawodowe GMB i Unite zapowiedziały strajk ok. 700 pracowników obsługi naziemnej British Airways - głównie zajmujących się odprawą biletowo-bagażową - w związku z tym, że przewoźnik nie cofnął wprowadzonej na czas pandemii obniżki płac o 10 proc. Strajk pogłębiłby będące efektem braków kadrowych problemy panujące na najważniejszym lotnisku Wielkiej Brytanii.

DEON.PL POLECA
Zgodnie z zawartym w piątek porozumieniem pracownicy otrzymają podwyżkę w wysokości 8 proc., jednorazową premię, a także przywrócenie dodatkowych wynagrodzeń za nieregularne zmiany. Jak wskazał Unite, oferta, która będzie wypłacana w kilku etapach, jest warta w sumie 13 proc.

Niezależnie od tego, porozumienie w sprawie podwyżek osiągnęli również pracownicy zajmujący się tankowaniem samolotów na Heathrow, którzy mieli strajkować w ten weekend. W środę związek Unite zawiesił plan przeprowadzenia strajku w związku z nową ofertą płacową od zajmującej się tankowaniem samolotów firmy Aviation Fuel Services (AFS), a w piątek poinformował, że pracownicy ją zaaprobowali. Umowa zakłada podwyżkę płac o 12,5 proc., wzrost stawek za nadgodziny w weekendy oraz 2500 funtów premii.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Odwołano strajk personelu naziemnego na lotnisku Heathrow w Londynie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.