Ogień na torach. Zderzenie ciężarówki i pociągu

Ogień na torach. Zderzenie ciężarówki i pociągu
Fot. Facebook
PAP/ kb

Po porannym zderzeniu ciężarówki z pociągiem towarowym w miejscowości Wymysłowo (pow. gnieźnieński, woj. wielkopolskie) wstrzymano ruch pociągów na trasie kolejowej łączącej Poznań z Toruniem i Olsztynem.

W czwartek około godz. 7 na 149. km, na przejeździe kolejowym, ciężarówka zderzyła się z pociągiem towarowym. W wyniku zdarzenia samochód zapalił się.

Pociąg zderzył się z ciężarówką

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK przekazał PAP, że pociąg towarowy, nieprzewożący ładunku, jechał z Gdyni do miejscowości Czarny Bór na Dolnym Śląsku. W wyniku zderzenia ruch na trasie kolejowej łączącej Poznań z Toruniem i Olsztynem został wstrzymany.

"Pociągi dalekobieżne jeżdżą okrężną trasą przez Barłogi i Wrześnię" – powiedział Śledziński. Dodał, że przewoźnicy regionalni jeszcze nie podjęli decyzji o uruchomieniu autobusowej komunikacji zastępczej.

Oficer prasowy komendy PSP w Gnieźnie mł. bryg. Jarosław Łagutoczkin powiedział, że pożar ciężarówki, który częściowo przeniósł się na lokomotywę, gasiło sześć jednostek straży pożarnej. - Maszynista i kierowca ciężarówki nie odnieśli obrażeń - zaznaczył.

W wyniku zdarzenia droga krajowa nr 15 jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy drogami lokalnymi.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Koprowicz

Będziesz tu, na ziemi, żyła krótko – czy w imię mistycznych znaków należy poświęcić własne życie, aby ratować cudze?

Zagłębiając się w beatyfikacyjne dochodzenie, ksiądz Jan Radlicz zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do obłędu. Kto decyduje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ogień na torach. Zderzenie ciężarówki i pociągu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.