Ogromna wygrana w amerykańskiej loterii - ponad 1,3 mld dolarów

Ogromna wygrana w amerykańskiej loterii - ponad 1,3 mld dolarów
AP/mk

Niemal 1,34 mld dolarów wart jest zwycięski kupon loterii Mega Millions w USA. Jako podaje agencja AP do zdobycia głównej wygranej wystarczyło zaopatrzyć się w pojedynczy kupon. Kto wygrał - jest na razie tajemnicą.

Kupon został sprzedany 30 lipca - w dniu losowania - na stacji benzynowej na przedmieściach Chicago (gdzie mieszka wiele osób polskiego pochodzenia). Znajdowały się na nim liczby wylosowane w loterii: 13, 36, 45, 57,67 oraz liczba dodatkowa 14. Tak wysoka kwota nagrody - choć nie rekordowa w przypadku Stanów Zjednoczonych - wynika z tego, że od połowy kwietnia w loterii Mega Millions nie padła główna wygrana - podaje AP. W historii amerykańskich loterii odnotowano już dwa razy wygrane wyższe od tej z 30 lipca. Zwycięzca loterii może odebrać wygraną na dwa sposoby: jednorazowo 780,5 mln dolarów lub całą sumę w ratach przez 29 lat. Kto wygrał - może na zawsze pozostać tajemnicą. Zgodnie z prawem stanu Illinois, na terenie którego sprzedany został kupon z główną wygraną w Mega Millions, zdobywcy tej potężnej może pozostać anonimowy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ogromna wygrana w amerykańskiej loterii - ponad 1,3 mld dolarów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.