Papieskie Lamborghini znowu do sprzedaży. Teraz można je wygrać w... loterii

Papieskie Lamborghini znowu do sprzedaży. Teraz można je wygrać w... loterii
(fot. arich / youtube)
KAI / pch

Podarowany przez producenta papieżowi Franciszkowi w ubiegłym roku sportowy samochód Lamborghini po raz kolejny szuka nowego właściciela.

Z nieznanych powodów nie doszło ostatecznie do sprzedaży auta wylicytowanego w maju w Monako przez dom aukcyjny Sotheby's za 715 tys. euro - sumę dwukrotnie wyższą od ceny rynkowej tego ekskluzywnego pojazdu.

Teraz papieskie Lamborghini model Huracán RWD Coupé o mocy silnika 580 KM znajdzie się na loterii jednej z dobroczynnych organizacji w USA. Do 30 stycznia 2019 można kupować losy wartości powyżej 10 dolarów. Zwycięski los zostanie wyciągnięty w połowie lutego.

W listopadzie 2017 włoski producent aut Lamborghini podarował papieżowi samochód, który podczas aktu przekazania Franciszek sygnował swoim podpisem na masce chłodnicy. Papież przekazał auto na aukcję firmie Sotheby's w Monako. Jak informują media, ostatni licytant nie wypełnił swego zobowiązania kupna.

Planowano, że z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży ok. pół miliona euro zostanie przekazanych na odbudowę wiosek chrześcijańskich w północnym Iraku. Organizator obecnej loterii w USA zapowiedział, że dochód zostanie przeznaczony na bliżej nieokreślony projekt socjalny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papieskie Lamborghini znowu do sprzedaży. Teraz można je wygrać w... loterii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.