Ogromne pożary lasów w Rosji. Najgorsza sytuacja na Syberii

Ogromne pożary lasów w Rosji. Najgorsza sytuacja na Syberii
Fot. depositphotos.com / Twitter.com
geekweek.interia.pl / tk

Pożary lasów dotknęły już 14 regionów Rosji. Najgorsza sytuacja panuje na Syberii, gdzie w pobliżu ognia znajduje się wiele dużych miast. Część strażaków, która mogłaby ugasić ogień udała się na Ukrainę na wojnę.

Pożary lasów zaskoczyły mieszkańców Syberii, jednak ogień prawdopodobnie rozpętali sami Rosjanie. Powodem było wiosenne wypalanie pól uprawnych. Ogień szybko się rozprzestrzenił zajmując tereny leśne oraz wiele gospodarstw domowych.

Strażacy pojechali na wojnę

Jak podają rosyjskie władze, alarmy pożarowe ogłoszono od obwodu kaliningradzkiego po Syberię. „Najgorsza sytuacja panuje obecnie w rejonie Nowosybirska. Jest to największe miasto Syberii i zarazem trzecie najludniejsze w całej Rosji. Tragicznej sytuacji nie poprawia fakt, że ze wsi i miast wyjechało stamtąd na wojnę w Ukrainie dużo poborowych, którzy wcześniej należeli do ochotniczej straży pożarnej” – podaje geekweek.interia.pl.

W pobliżu miasta odnotowano już 1,5 tys. ognisk pożarów, z czego ugasić udało się niewiele ponad 400. Na Syberii z każdym rokiem odnotowuje się coraz wyższe temperatury będące efektem zmian klimatycznych.

DEON.PL POLECA

Rosjanie sami sobie szkodzą

Może to doprowadzić to coraz częstszych wybuchów pożarów terenów leśnych. Według ekspertów niezbędna jest edukacja tamtejszej ludności, która praktykując prymitywne metody rolnicze sama doprowadza do rozprzestrzeniania się ognia.

Źródło: geekweek.interia.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ogromne pożary lasów w Rosji. Najgorsza sytuacja na Syberii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.