Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu na południowym wschodzie Polski

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu na południowym wschodzie Polski
depositphotos.com - (53602159)
PAP / pzk

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla województw: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz wschodniej części Mazowsza i południowej części Podlasia oraz Śląska.

Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla województwa podkarpackiego, południowej i środkowej części województwa lubelskiego oraz wschodniej części województwa małopolskiego.

Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW wydał dla województwa małopolskiego, południowej części śląskiego, wschodniej części mazowieckiego, północnej części lubelskiego i południowej podlaskiego.

Wystąpienie zjawisk oszacowano z prawdopodobieństwem 90 proc. Ostrzeżenia obowiązują do niedzieli do godzin popołudniowych.

DEON.PL POLECA

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydawane są w momencie, kiedy w przeciągu 12 godzin przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie 10-15 cm lub od 15 do 20 cm w 24 godziny. Natomiast jeśli przyrost pokrywy śnieżnej jest od 20 do 30 cm w ciągu 24 godzin na wysokości do 600 m.n.p.m. lub od 20 do 50 cm na obszarach powyżej 600 m.n.p.m. to wtedy jest to ostrzeżenie drugiego stopnia. Jest jeszcze ostrzeżenie trzeciego stopnia wydawane, jeżeli w 24 godziny przyrost pokrywy śnieżnej na obszarze poniżej 600 m.n.p.m. wyniesie powyżej 30 cm lub na obszarze powyżej 600 m.n.p.m powyżej 50 cm.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Skomentuj artykuł

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu na południowym wschodzie Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.